• Ново

CK-T1501 Бесконтактен инфраред топломер

Шифра: 000196

3990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

CK-T1501 Бесконтактен инфраред топломер

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 3 месеци гаранција

Количина
На залиха

CK - T1501 Бесконтактен инфраред топломер

Опсег на мерење на температура 32 - 42°C Прецизност при мерењето ±0.2°C Температура на која функционира (°C) 10~40 Модел CK-T1501 Димензии (цм) 14.9*7.7*4.3 Нето тежина (кг) 0.172, 0.25 Тежина на пакетче (кг) 0.25 Батерии: AA (не спаѓаат во пакувањето)

Отсега мерењето температура на вашите најмали со помош на инфраред дигиталниот топломер CK-T1501 е лесно бидејќи се што треба да направите е да го притиснете копчето. Топломерот користи инфраред технологија и може да ги чита резултатите во Целзиус или Фаренхајт. Се карактеризира со високо презицни инфраред сензори, што го прави доста прецизен и веродостоен и може да се користи и во посложени средини.

CK-T1501 топломерот се карактеризира со LCD голем екран, одлична светлина со позадинско светло, јасно за читање. Не бара фиксно растојание за мерење и може да се подеси на опсег од 3-5 цм. Топломерот е клинички тестиран и докажано е дека е веродостоен и брз уред за користење. Идеален е за фронтално и ушно читање и има минимални маргини на грешки (0.1°F телесна температура и 1.0°F амбиентална температура).

Топломерот може да се користи и во темна просторија за мерење на телесната температура. HD LED екранот ги прикажува бројките на доста јасен и лесен начин за читање. CK-T1501 инфраред топломерот е дизајниран така да биде прикладен за секоја возраст, како за деца така и за возрасни. Не само што поддржува телесно и тимпанично мерење на температура, исто така може да ја измери температурата во собата или на некој предмет. ℃ и ℉ се лесни за исклучување. Уредот ви овозможува да зачувате до 35 читања на температура и да ги прегледате во секое време. Оваа карактеристика е доста погодна за бебиња, деца, адолесценти.

Технички податоци

Модел
CK-T1501
Батерија
AA ( не се вклучени во пакетот)
Димензии и тежина
14.9*7.7*4.3 , (кг) 0.25

Специфични референци

Рецензии

Оценка: 
Број на рецензии: 0 

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

CK-T1501 Бесконтактен инфраред топломер

CK-T1501 Бесконтактен инфраред топломер

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 3 месеци гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop