• -2200 

JIMMY B32 Мултифункционален блендер

Шифра: 365222

4790 
2590  заштеди 2200  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Брзина на моторот 22000 вртежи/минута, 700 W, тивок, 1 бокал и 1 преносен сад без BPA

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


JIMMY B32 Мултифункционален Блендер

Благодарение на блендерот JIMMY B32 подготовките на здрави оброци никогаш не биле толку брзи и едноставни. Одма ќе постане нов верен помошник којшто ќе ти дозволи максимално да ја искористиш твојата креативност во кујната: смути, овошни сокови, кашички за најмалите членови од семејството и било кои други пијалоци. Комбинациите за вкусни и здрави смутис кои можат да се приготвуваат се бесконечни и одговараат на сечиј вкус.

Неговиот професионален дизајн, моторот Torque од 700W и 3D сечилата изработени од не’рѓосувачки челик овозможуваат блендирање на овошја и зеленчуци без губење на нивните хранливи материи и витамини, неопходни во секојдневната исхрана и за заштита на имунолошкиот систем.

Едноставен е за употреба и за одржување, JIMMY B32 благодарение на функцијата self-clean го минимизира напорот за чистење после употреба. На базата е позиционирано копче за регулирање нивоа на блендирање во зависност од тврдината на состојките. Капацитетот на садот е 0.9 l, изработен е од цврст материјал отпорен на гребнатинки и оштетувања и може да се користи и како бокал за складирање на остатокот на напитокот во фрижидер.

Освен блендерот, во пакетот е вклучен и преносниот сад од 600 ml со пластичен капак (не содржи Бисфенол А), кој ви овозможува да го понесете со вас на прошетка, на вежбање, на факултет, на работа. Сепак здравите оброци секогаш треба да бидат при рака.

Изненадете ги вашите гости или пригответе пијакол кој децата ќе го обожаваат. Блендерот JIMMY B32 е вистинскиот помошник и се прилагодува на диетите при слабеење и при задоволувањето на дневните потреби за витамини. Уклучете го блендерот, додатете креативност во изборот на состојќите и започнетете го денот со здрав оброк.

Технички податоци

Бренд
JIMMY
Модел
B32
Моќ
Мотор Torque 700W, 22000 вртежи во минута
Димензии и тежина
Пакет: 31.2*25.2*28.3 cm, Тежина на пакетот: 2,8 kg
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY B32 Мултифункционален блендер

Брзина на моторот 22000 вртежи/минута, 700 W, тивок, 1 бокал и 1 преносен сад без BPA

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop