• -600 

Kugoo S1 PRO - Електричен тротинет - црн

Шифра: 362116

21990 
21390  заштеди 600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

KUGOO S1 PRO електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LCD екран, 3 режими за брзини, 8" гуми за поголема сигурност

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Kugoo S1 PRO Електричен тротинет на преклоп - црн

Електричните тротинети стануваат еден вид заедничка форма на градски превоз. Лесни се за користење , забавни и пред се еколошки! Помоќен од неговиот претходник KUGOO S1, новиот преклопувачки електричен скутер KUGOO S1 PRO ќе те изненади со неговите технички карактеристики а посебно со неговата неодолива цена!

Нуди три брзини (15/25/30 Km/h), максималната брзина е 30Km/h а воедно има и моќна батерија од 7,5Ah.

LCD екранот дозволува следење на преостанатата батерија, моменталната брзина и изминатато растојание во реално време. Неговата литиумска батерија од 18650mAh, со капацитет од 350W нуди ефикасно забрзување, дозволувајќи му на тротинетот да помине дури 30км, со само едно полнење, преку нагорнина од 15 степени.

Со неколку едноставни чекори може да се преклопи и да се пренесе на било кое место. Се одликува со мала тежина (околу 11кг) и габаритност што го прават доста практичен за да се извлечеш од големата гужва.

Гумите се специјално дизајнирани со цел да се прилагодат на секоја површина, а големата и цврста подлога за стоење ќе ти овозможи уште поудобно возење.

LED светлото е поставено на предната и задната страна со цел да се овозможи посигурно возење, посебно навечер. Ноќното возење е сигурно благодарение на 4 рефлективни траки поставени на клучните места на тротинетот.

Благодарение на составот за ублажување на ударите, ќе можете да уживате во возењето, а рачките на преклоп и прилагодливата висинас, ќе ви помогнат без напор да го понесете со себе каде и да одите.

Електричниот скутер KUGOO S1 PRO може да се подеси на 3 различни висини: 930 мм, 1070 мм, 1160 мм и може да пренесува до 120 кг.

Детали за производот:

Модел: S1 Pro

Мотор: Brushless

Моќност: 350W

Вид на дисплеј: LED

Батерија: 18650 Li-Ion, 7.5AH

Автономност до 30 км

Димензии и Тежина: 1050 X 450 X 930/1070/1160мм, 11кг

Пакет : 1x KUGOO S1 PRO, 1x полнач, 1x адаптер, 1x упатство за употреба на англиски јазик

Бренд: KUGOO

Технички податоци

Бренд
KUGOO
Модел
S1 PRO
Боја
Црна
Вид на дисплеј
LED
Моќ
350W
Батерија
18650 Li-Ion, 7.5AH
Димензии и тежина
1050 X 450 X 930/1070/1160мм, 11кг
Пакет
1x KUGOO S1 PRO, 1x полнач, 1x адаптер, 1x упатство за употреба на англиски јазик

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Kugoo S1 PRO - Електричен тротинет - црн

KUGOO S1 PRO електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LCD екран, 3 режими за брзини, 8" гуми за поголема сигурност

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop