Segway Ninebot MAX G30 Електричен тротинет - Црн

Шифра: 366512

41990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Ninebot KickScooter MAX G30 кој поддржува 3 режими за возење, батерија од 551 WH, отпорен на вода и прашина

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Segway Ninebot MAX G30 Електричен тротинет - црн

Новиот Segway-Ninebot MAX G30 електричен тротинет располага со најголема автономност на пазарот: се издигнува над сите останати благодарение на пакетот батерии од 551 Wh и максимална автономност до 65 км и максимална брзина до 25 км/ч.

Моторот, благодарение на моќта од 350 W, му дозволува на ова превозно средство да искачи нагорнини од околу 20%.

Тротинетот е отпорен на вода и прашина, благодарение на IP54 сертификатот кој го поседува. Содржи предни и задни позициони светла , стоп светла и странични и задни рефлектори.

Опремен е со LCD екран во боја и ги прикажува моменталната брзина и начин на возење, дава опомени, се поврзува со Bluetooth и го прикажува статусот на батеријата.

Тркалата, благодарение на предните и задни тубелес гуми со дијаметар од 10 инчи , овозможуваат стабилно и лесно возење, дури и на груби површини.

Се одликува и со подобрени перформанси во кочењето, сето тоа благодарение на системот на двојно кочење.

Поддржува три начини на возење: Eco, Drive, Sport

Со помош на мобилната апликација можеш да ги менуваш брзините, да го пратиш растојанието, да го заклучиш твојот тротинет, да поставиш осветлување, да го провериш статусот, да ги провериш твоите лични статистики од возењето и уште многу друго.

На подалечно растојание можеш да го вклучиш темпоматот и тротинетот ќе ја одржува наместената брзина. Благодарение на едноставниот состав, можеш многу брзо да го преклопиш тротинетот и да го понесеш со себе каде и да посакаш.

За максимална удобност и поголема амортизација при возењето се грижат вакуумските гуми од 10 инчи, кои во случај на дупнување сами се поправаат.

Технички податоци

Бренд
Segway Ninebot
Модел
Ninebot KickScooter MAX G30
Боја
Црна
Поврзување
Bluetooth, апликација
Батерија
551Wh, капацитет на батеријата: 13Ah, напон: 36V, номинална моќ на моторот: 300W, влезен напон: AC 110-220V 50 / 60Hz, излезен напон: 42VDC, излезна струја: 2,9A,
Димензии и тежина
Отворен 116,7 x 47,2 x 120,3 цм, Преклопен 116,7 x 47,2 x 53,4 цм, Тежина 19,1 кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Segway Ninebot MAX G30 Електричен тротинет - Црн

Ninebot KickScooter MAX G30 кој поддржува 3 режими за возење, батерија од 551 WH, отпорен на вода и прашина

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop