Roborock Q7 Max+ роботска правосмукалка - црна

Шифра: 797516

38990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Суво и водено чистење, PreciSense® LiDAR Navigation, 4200Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 1 година гаранција

Количина
На залиха

Roborock Q7 Max+ роботска правосмукалка – црна

Семејството Roborock Ви ја претставува Q7 Max+ роботската правосмукалка, која со своите напредни функции, паметни технологии и база за полнење Auto-Empty Dock Pure ја носи на ново ниво автоматизацијата за паметно чистење на домот.

Моќност од 4200 Pa и подобрена гумирана главна четка: со оптимизираниот канал за вшмукување, капацитетот на вшмукување на роботската правосмукалка Q7 MAX+ со функција за влажно бришење е подобрен на 4200 Pa, што е повеќе од двапати поголема од моќта на вшмукување од правосмукалката S5 Max. Така без никаков проблем ја крева нечистотијата од подот и теписите. Цврстата гумирана четка ја зголемува издржливоста и ја подобрува отпорноста на заплеткување.

Прецизна навигација LiDAR 3.0: Roborock Q7 MAX+ користи навигација LiDAR 3.0 за ефикасно да се движи во вашиот дом и да креира точни мапи од домот со ласерска технологија на вашиот паметен телефон. На овој начин можете да изберете одредени области кои правосмукалката не смее да ги чисти и каде може да чисти.

Мапирање на повеќе нивоа и континуирано чистење: Roborock Q7 MAX+ роботската правосмукалка со функција за бришење може да скенира и зачува до 4 различни мапи - совршен за повеќекатните куќи или повеќесобни станови. Подобрената батерија од 5200 mAh поддржува до 180 минути работа за повеќе чистење.

2 во 1 бришење и вшмукување: Опремен со резервоар за прашина од 470 ml и резервоар за вода од 350 ml, правосмукалката Q7 MAX+ може истовремено да брише и вшмукува. Електронскиот резервоар за вода ја одржува крпата влажна додека се чисти и може да го прилагоди протокот на вода. Постојаниот притисок од 300 g обезбедува ефикасно бришење во текот на целиот процес на чистење и обезбедува темелно чист и уреден дом.

Гласовна контрола: Q7 MAX+ интелигентно продолжува со чистење по автоматското полнење. Апликацијата Roborock Smart работи со уредите за гласовна контрола Alexa и Google Assistant за контрола, распоред, ажурирања на статуси, режими за чистење, статус на додатоци итн.

Важно: Во садот за вода, користете исклучиво вода. Никогаш не користете детергенти, киселина и други разни средства за чистење бидејќи доведува до трајно оштетување на самиот резервоар како и на производот. Најчесто, се препорачува да се користи дестилирана вода.

Технички податоци

Бренд
Roborock
Модел
Q7 Max+
Боја
црна
Напредни функции
управување преку апликација, PreciSense паметна навигација, Child Lock
Гаранција
1 година
Батерија
5200mAh, литиумска која овозможува автономија до 3 часа чистење

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Roborock Q7 Max+ роботска правосмукалка - црна

Суво и водено чистење, PreciSense® LiDAR Navigation, 4200Pa моќност на вшмукување

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена низ цела Македонија | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop