Segway Ninebot ES1 Електричен Тротинет

Шифра: 000048

23990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Тежина 11.3 kg, брзина 20 km / h, времетраење на батеријата 25 km, едноставно преклопување, контрола преку апликација

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Segway Ninebot ES1 Електричен Тротинет

Заштеди време и избегни го градскиот метеж со електричниот тротинет Segway KickScooter ES1!

Благодарение на предните амортизери и големите гуми, возењето е стабилно и удобно, а со напредниот систем за сопирање уште побезбедно. Тротинетот е опремен со ЛЕД светла и рефлектори коишто овозможуваат одлична прегледност дури и во лошо осветлени улици.

Носивоста е до 100 килограми, максималната брзина на возење е 20 км / ч. Батерија се полни за само три и пол часа и со едно полнење е во можност да помине околу 25 километри. Истата може и да се надoгради, всушност, додавајќи уште една, ќе ja зголеми автономијата до 45 километри.

Едноставно се преклопува и благодарение на неговата компактност лесно може да се смести и да се преносува во било кој автомобил. Исто така е одличен и за секојдневното возење на работа, на плажа, до супермаркет и каде што ке посакаш.

Тротинетот може да се контролира преку неговата апликација која може да се спушти бесплатно на Андроид или iOS мобилен уред. Преку апликацијата може да се заклучува тротинетот, да се промени максималната брзина, да се надгради фирмверот и да се следат различните статистики, како и потрошеноста и статусот на батеријата.

Овај модел има двојна сопирачка (една електрична, друга механичка, што дополнително ја зголемува безбедноста при возење.) LED екранот на управувачот покажува брзина, безжично Bluetooth поврзување, како и статусот на батеријата.

Изработен е од лесна и цврста алуминиумска легура којашто, благодарение на својот висококвалитетен дизајн го прави максимално практичен и издржлив. Исто така е отпорен на дожд во согласност со IP54 сертификацијата и функционира со електричниот мотор од 250 Watt (максимална моќ до 500 Watt).

Напомена:

  • Не возете по силен дожд
  • Не возете по вода повисока од 2 цм
  • Проверка пред секоја употреба: гуми, кочници и известувања за батеријата
  • Тротинетот треба да биде исклучен во текот на чистењето
  • Забрането е чистење со силен млаз на вода, со алкохол, бензин или други корозивни хемиски течности
  • Не ја оставајте долго батеријата на директна сончева светлина

Би можело да те интересира: Segway Ninebot ES2 Електричен Тротинет

Технички податоци

Бренд
Segway Ninebot
Модел
Kickscooter ES1
Боја
Црна
Сертификат за отпорност на вода и прашина
Водоотпорност: IP54
Батерија
36V, 187Wh литиум-јонска батерија, капацитет: 5.2Ah
Пакет
1 x Електричен тротинет 1 x полнач 1 х Упатство за употреба
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Segway Ninebot ES1 Електричен Тротинет

Тежина 11.3 kg, брзина 20 km / h, времетраење на батеријата 25 km, едноставно преклопување, контрола преку апликација

Остави коментар

Поврзани производи

Други производи во истата категорија:

PrestaShop