• -1000 

Segway Ninebot ES2 Електричен Тротинет

Шифра: 340489

26990 
25990  заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мотор од 300W  / 5.2Ah литиум-јонска батерија

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi Mijia M365...
  • -1000 

Xiaomi Mijia M365 Електричен тротинет

23990  Редовна цена 24990  Цена

Оригинален Xiaomi M365 преклопувачки електричен тротинет, водоотпорен IP54, смарт BMS, двоен состав на кочење, алуминиумска легура.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Segway Ninebot Kickscooter ES2 Електричен Тротинет

Ергономичен! Практичен! Еко-Пријателски!

Електричниот тротинет Ninebot ES2 користи систем за управување со паметни батерии (Smart-BMS) којшто внимателно го следи работниот статус на секоја ќелија и обезбедува повеќекратна заштита, како што се заштита од прелевање и празнење, заштита при ниска температура итн, со цел да се постигне безбедност и да се продолжи времетраењето на истата. Моќноста на моторот е 300W.

Идеален за патувања на кратки растојанија, Ninebot ES2 постигнува максимална брзина од 25 км/ч и функционира со 5.2Ah Li-ion батерија (вклучена во пакетот) која овозможува автономија до 25 км. Батеријата може и да се надгради, всушност, додавајќи уште една, се зголемува автономијата на тротинетот до 45 километри. Ninebot користи батерии од прва класа со голема моќ за долго и безбедно возење. Дополнителната батерија не само што го продолжува траењето на батеријата, во исто време и овозможува и зголемување на брзината до 30 км/ч.

Oпремен e со цврсти гуми кои се погодни за возење во различни области и терени. Амортизерите ги апсорбираат вибрациите и ја подобруваат енергетската ефикасност, намалувајќи ги оштетувањата предизвикани од нерамни патишта, со што возењето станува постабилно и пријатно.

Eлектричниот тротинет Ninebot е изработен од цврст и висококвалитетен алуминиумски материјал кој се карактеризира со и модерен изглед и елегантен дизајн. Прилагодениот LED дигитален дисплеј позициониран на управувачот покажува брзина, безжично Bluetooth поврзување, како и статусот на батеријата.

Тротинетот може да се контролира преку неговата апликација која може да се превземе бесплатно на било кој Андроид или iOS мобилен уред. Со поврзување со официјалната Ninebot Segway апликација, благодарение на режимот против кражба тротинетот може да се заклучи или да се контролира ограничувањето на брзината. Отвори ја APP Smart Manager во секое време и прилагоди го возењето на твојот Nineboot ES2 електричен тротинет избирајќи меѓу режим на ограничување на брзина, стандарден или пак спортски режим.

Eлектричниот тротинет Ninebot користи предни и задни двокрaтни амортизери, а ергономски закосениот дизајн на потпирачот возењето го прави максимално комотно. Заборави на проблемите за одржувањето рамнотежа. Благодарение на обемните певматски гуми, возењето на тротинетот е безбедно и безгрижно.

Би можело да те интересира: Xiaomi Mijia M365 Електричен тротинет

Технички податоци

Бренд
Segway Ninebot
Модел
Kickscooter ES2
Боја
Црна
Сертификат за отпорност на вода и прашина
Водоотпорност: IP54
Батерија
36V, 187Wh, Капацитет: 5.2Ah
Пакет
1 x Електричен тротинетl 1 x полнач1 x Упатсвтво за употреба
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Segway Ninebot ES2 Електричен Тротинет

Мотор од 300W  / 5.2Ah литиум-јонска батерија

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi Mijia M365...
  • -1000 

Xiaomi Mijia M365 Електричен тротинет

23990  Редовна цена 24990  Цена

Оригинален Xiaomi M365 преклопувачки електричен тротинет, водоотпорен IP54, смарт BMS, двоен состав на кочење, алуминиумска легура.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop