Segway Ninebot GoKart Комплет за Segway Ninebot S - Бел

Шифра: 322608

40990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

GoKart додаток за Ninebot S, мотор 1800W, брзина до 24км/час, опсег до 15 km, 5" гуми за различни подлоги

Испорака од магацин во Македонија 

Количина
Распродадено


Segway Ninebot GoKart Kit Za Ninebot Segway S – Бел 

Ninebot Gokart е првиот Gokart направен за дрифтање.

Освен ножните кочници, има и механичка рачна кочница која овозможува лесно запирање, но и за оние најхрабрите – дрифтање!

Постави го твојот временски рекорд и погледни колку време ти е потребно за да го срушиш! Уживај во забавното возење со спектакуларното почетно забрзување и спринт од 0 до 20 км/час (0 до 12mph), а со помош на апликацијата Segway-Ninebot поврзи го телефонот со возилото за да можеш да ги измериш и анализираш перформансите, да поставиш различни начини на возење или пак да ги користиш останатите забавни функции.

Одбери го твоето ниво со една од трите брзини и почни со забавата!

Ninebot Gokart, за разлика од повеќето GoKart-ови, има можност за возење наназад, а се активира со едноставно допирање на папучата од кочницата два пати.

Со максимална брзина до 24 km/h и опсег до 15 km, незаборавното искуство Gokart и забавата со семејството се неизбежни. Прилагодливата рамка и управувач овозможуваат управување од страна на возачи со висина помеѓу 130 и 190 цм и максимална тежина до 100 kg, Gokart претставува врвен облик на забавата за сите.

Со оглед на тоа што Ninebot Gokart е создаден и за деца (14+) и за возрасни, зголемена е и неговата сигурност. Картингот е забавна активност за секого, но, родителите имаат можност да ја ограничат максималната брзина на Gokart за неискусните и млади возачи.

Лесната монтажа на Ninebot GoKart Kit е подеднакво и забавна и едноставна, а апоради прикладните димензии, Gokart-от може да се понесе со себе.

Уредот е компактибилен само со Ninebot (Segway) S.

Ninebot S се продава посебно и потребен е за да се комплетира Segway Ninebot GoKart

Технички податоци

Бренд
Ninebot Segway
Модел
Gokart Комплет
Боја
Бела
Димензии и тежина
1383×822X600мм (расклопен), 27.8кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Segway Ninebot GoKart Комплет за Segway Ninebot S - Бел

GoKart додаток за Ninebot S, мотор 1800W, брзина до 24км/час, опсег до 15 km, 5" гуми за различни подлоги

Испорака од магацин во Македонија 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop