• -10000 

Xiaomi Viomi V3 Роботска правосмукалка - Црна

Шифра: 370386

35990 
25990  заштеди 10000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Меморира 5 различни мапи, екстра резервоар за вода од 550мл, 7 програмирања

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Viomi V3 - Роботска правосмукалка - Црна

Најновиот модел кој произлегува од каталогот на Viomi е Viomi V3. Моделот се карактеризира со ласерска навигација, со иновација и многу подобрени перформанси во споредба со неговите претходници, како на пример поголема вшмукувачка моќ, поголем капацитет на батеријата и поголема меморија.

Роботската правосмукалка Viomi V3 се претставува со неколку елементи изработени од бакар, наменети да елиминираат дури 99% од сите микровируси и бактерии благодарение на нивните јонизирачки ефекти. Овој јонски анти токсичен материјал, искористен од Viomi, има ефикасна апсорпција и ги убива на ефикасен начин микровирусите. Благодарение на HEPA филтерот, издувниот воздух при чистењето е свеж и стерилен исто како да е прочистен од прочистувач на воздух. Роботот доаѓа со вградена LDS навигација и SLAM алгоритам кои креираат прецизна мапа со цел роботот при чистење да ги избегне пречките. Благодарение на овие карактеристики, роботот многу лесно ќе се снајде во сложена средина.

Присутните алгоритми ја подобруваат ефикасноста на чистењето дури за 30%. Роботот може да го пронајде најпристапниот пат за чистење на куќата, без притоа да изостави ниту еден дел од просторот. Роботот има моќ за чистење и џогирање на површини од 250м2 со само едно чистење. Опремен е со 550мл резервоар за вода и 550мл резервоар за прашина. На ефикасен начин собира прашина, влакна, трошки и друго. Во комбинација со AI Y-type симулирано рачно чистење, може да работи до 150 минути, поминувајќи низ простор од 250 метри квадратни. Изработен е на начин да може да помине препреки до 2 цм, на лесен начин се качува преку теписи и прагови. Роботската правосмукалка се карактеризира со јапонски KOSEN-NBR резистентни гуми, со еластичен дизајн се со цел роботот што побезбедно да се искачи на одредени препреки до 2 цм, вклучувајќи го и преминувањето од една во друга соба.

Viomi 3 роботската правосмукалка се карактеризира со 3 нивоа на регулација на водата. Благодарение на системот за контрола на вода, можете да кажете збогум на прекумерното истекување на водата. Доколку претходно сте го програмирале чистењето, иако сте далеку, роботската правосмукалка ќе си ја заврши работата без никаков проблем. Далечинското управување со роботот е возможно благодарение на апликацијата. Преку неа, може да се програмира чистење на дневната соба наутро, чистење на кујната попладне или пак, чистење на целата куќа наредниот ден. Вреди да се напомене дека со роботот доаѓа и една крпа за една употреба за дополнително чистење.

Роботот има капацитет да меморира дури 5 мапи за чистење на горниот и долниот кат во било кое време, може да спои неколку соби при чистењето или пак да ги одвои. Навигацијата на Viomi V3 користи одлични сензори кои ветуваат систематско, доста ефикасно чистење на површините во домот или во канцеларија. Роботот исто така содржи 12 сензори, меѓу кои и 6 жироскопи, сензори против паѓање, анти судир сензори, сензори за преполн резервоар со прашина и сензори за брзина.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Viomi
Боја
Црна
Моќ
2600Pa
Напредни функции
навигација LDS + SLAM алгоритам, HEPA филтер, меморија до 5 мапи
Сензори
12 сензори, анти судир, сензор против паѓање, жироскоп
Батерија
4900mAh
Димензии и тежина
350 x 350 x 94.5мм, Тежина:3.6кг
Пакет
1 x робот, 1 x резервоар за вода, 2 x странични четки, 1 x база за полнење, 1 x адаптер, 1 x влажна крпа, 1 x држач за крпа, 1 x полувлажна крпа, 1 x резервоар за прашина

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Viomi V3 Роботска правосмукалка - Црна

Меморира 5 различни мапи, екстра резервоар за вода од 550мл, 7 програмирања

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop