Xiaomi Mi 10 5G 8/128GB - Зелен ЕУ

Шифра: 369350

48990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

AMOLED екран, Qualcomm Snapdragon 865, 4.780 mAh батерија, CPU octa core од 2,84 GHz , Android 10.0; MIUI 11, брзо полнење од 30W

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА!!

ИНФО ЗА ИСПОРАКА КОНТАКТ: 076 750 968 или kontakt@smartus.mk

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | ЕУ верзија

Количина
На залиха

Xiaomi Mi 10 5G 8/128GB - Оригинална глобална верзија - Зелен

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА!!

Xiaomi Mi 10 е најновиот член во фамилијата Xiaomi и на пазарот се претставува со нов Qualcomm Snapdragon 865.

Се карактеризира со AMOLED екран од 6,67 инчи, супер меморија од , четири задни камери со 108 мегапиксели, поддржува 5G и има батерија од 4.780 mAh.

Овој смартфон ќе ве изненади и со процесор Qualcomm Snapdragon 865, најдоброто што моментално постои на пазарот, SoC создаден на 7 нанометри кој, освен што нуди целосно нов модем за 5G поврзување, процесорот Snapdragon X55 гарантира супер карактеристики благодарение на CPU octa core од 2,84 GHz и на GPU Adreno 650.

Тука е и RAM од типот LPDDR5 и внатрешна меморија од 128GB, од типот UFS 3.0.

Што се однесува до камерата, можете да снимате видеозапис во 8K со камера од 108 мегапиксели, да го зачувате во HEIF формат кој, пак користи HEVC за создавање фајлови помали од JPEG формат; или уште, имате можност да снимате селфи видео во slow motion со предната камера и исто така поддржува снимки во 2.35:1(пропорции кои се користат во професионалното кино).

Софтверот и хардверот работат заедно со цел создавање нови искуства во брзината, квалитетот на уредот и секакако искуството на потрошувачот. Супер моќната камера овозможува фотографии од 108MP и зачувување на истите користејќи дури 50% помал простор.

Секако тука е и AI која освен што може да ги препознава документите го подобрува и квалитетот на фотографијата со корекции на перспективата регулирајќи ја светлината.

Страничните делови на екранот се 3,32 милиметри. Xiaomi Mi 10 се карактеризира со следните димензии 162,6 x 74,8 x 8,96 и тежи 208 грама.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi 10
CPU
Qualcomm Snapdragon octa core 2.84 GHz
GPU
Adreno 650
Вид на дисплеј
Капацитивен AMOLED, 1080 x 2340 пиксели
Големина на дисплеј
6.67''
Wireless
802.11a/b/g/n/ac/ax, 2.4G Wi-Fi / 5G Wi-Fi, WiFi Direct, WiFi Display, WPA3
Задна камера
108MP + 13MP + 2MP +2MP
Сензори
Жироскоп, сензор за забрзување, сензор за растојание, компас, барометар
Батерија
Li-Po 4780 mAh Литијска батерија
Димензии и тежина
Димензии:162,6 x 74 ,8 x 8,96 Тежина: 208 г
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi 10 5G 8/128GB - Зелен ЕУ

AMOLED екран, Qualcomm Snapdragon 865, 4.780 mAh батерија, CPU octa core од 2,84 GHz , Android 10.0; MIUI 11, брзо полнење од 30W

ДОСТАПЕН ЗА ПРЕД-НАРАЧКА!!

ИНФО ЗА ИСПОРАКА КОНТАКТ: 076 750 968 или kontakt@smartus.mk

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop