• -1600 

Xiaomi Mi 9T PRO 6GB/128GB Син

Шифра: 365292

26990 
25390  заштеди 1600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6,39 "FHD екран, Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640, тројна задна фотокамера 48MP + 8MP + 13MP

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi Mi 9T PRO 6GB/128GB Црн

27990  Цена

6,39 "FHD екран, Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640, тројна задна фотокамера 48MP + 8MP + 13MP

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Mi 9T PRO 6GB/128GB Син (глобална верзија од Redmi K20 PRO)

Mi 9T PRO е опремен со Snapdragon 855 процесор кој се наоѓа на врвот на понудата на од Qualcomm. Во споредба со претходниот 845, нуди подобрени перформанси и графика, пред сѐ најистакнато подобрување се забележува во AI перформансите. 

Софтверот е професионално дизајниран со подобрен Game Turbo мод овозможува до 25% побрзо и поугодно гејминг искуство. Покрај тоа, се карактеризира со прилагодливи графички подесувања кои нудат поголема можност за оптимизација на игрите. 

Во прилог на брзото полнење Quick Charge, опремен е со батерија од 4000 mAh, која обезбедува долготрајна употреба.

Mi 9T PRO доаѓа со три Sony камери на задната страна. Објективот од 48МР со ултра висока резолуција, во комбинација со 8MP телескопска леќа и широката леќа од 13MP нуди бесконечни можности за снимање. Освен тоа поддржува зумирање измеѓу 0.6x - 10x. Со поддршка на новите алгоритми и големите сензори (1/2), Mi 9T PROможе да се пофали со беспрекорни фотографии дури и во лошо осветлени сценарија.

Со елегантната 20MP pop-up селфи камера со панорамски ефект, се опфаќаат сите детали со завидувачки квалитет. 

Новиот оптички сензор овозможува брзо отклучување на телефонот и е позициониран на самиот екран.

Mi9T PRO нуди 6,39-инчни AMOLED екран кој се прилагодува на различните светлосни околности и се одликува со неверојатна резолуција. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi 9T PRO
Боја
Сина
Оперативен систем
MIUI 10
CPU
Qualcomm Snapdragon 855, Octa core, 2.2GHz
GPU
Adreno 640
RAM
6GB
ROM
128GB
Вид на дисплеј
AMOLED, капацитативен 2340×1080
Големина на дисплеј
6.39 инчи
Задна камера
48.0MP + 8.0MP + 13.0MP
Предна камера
20.0 MP
Поврзување
2G GSM B2/B3/B5/B8, CDMA 1X BC0, 3G WCDMA B1/B2/B5/B8, TD-SCDMA B34/B39 4G FDD-LTE B1/B3/B5/B7/B8, TDD-LTE B34/B38/B39/B40/B41
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi 9T PRO 6GB/128GB Син

6,39 "FHD екран, Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640, тројна задна фотокамера 48MP + 8MP + 13MP

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi Mi 9T PRO 6GB/128GB Црн

27990  Цена

6,39 "FHD екран, Qualcomm Snapdragon 855, Adreno 640, тројна задна фотокамера 48MP + 8MP + 13MP

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop