Xiaomi Mi A3 4GB/64GB Црн

Шифра: 364009

11990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Octa Core Snapdragon 665, Тројна задна камера 48MP, 4GB RAM, 64GB ROM, 6.08 "AMOLED екран

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi Mi A3 4GB/64GB Црн 

Xiaomi Mi A3 се карактеризира со присуство на Android 9.0 Pie (Android One). Во споредба со неговите претходници Mi A2 Lite и Mi A2, користи помоќна хардверска платформа, Qualcomm Snapdragon 665, која е комбинирана со 4 GB RAM и 64 GB, проширлива до 128 GB преку microSD.

Може да се пофали со моќна батерија од 4.030 mAh со поддршка за брзо полнење Quick Charge 3.0 од 18W, што гарантира долго користење на уредот. 

Смартфонот користи панел SuperAMOLED со резолуција од 1560х720 пиксели од 6.01". Интегрира конектор USB Type-C, а сензорот за отпечатоци е позициониран на дисплејот.

Фотографскиот оддел се содржи од три фотокамери на задниот дел, 48MP, 8MP и 2MP, соодветно со стандардни, UltraWide и длабочински леќи, и нуди можност за снимање на видеа 4K на 30 fps и во Full HD дури и со slow-motion на 120 fps.

Предната селфи камера е од 32MP. 

Списокот со спецификации го дополнуваат Wi-Fi ac 2.4-5GHz, Bluetooth 5.0, FM радио, infrared порта, 4G LTE-A 2CA (450/50 Mbps) и 3,5 милиметарски аудио приклучок. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi A3
Боја
Црн
Оперативен систем
Android One
CPU
Qualcomm Snapdragon 665, Octa Core, 2.0GHz
GPU
Adreno 610
RAM
4GB
ROM
64GB
Вид на дисплеј
AMOLED
Големина на дисплеј
6.088 инчи HD (1560 × 720) екран
Мрежа
Безжично поврзување: GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi, Bluetooth фрекенции: 2G GSM B2 / B3 / B5 / B8, 3G WCDMA B1 / B2 / B4 / B5 / B8, 4G FDD-LTE B1 / B2 / B3 / B5 / B7 / B8 / B20, TDD-LTE B38 / B40 Bluetooth: да WiFi: да GPS: да
Задна камера
48.0MP + 8.0MP + 2.0MP
Предна камера
32.0MP
Поврзување
Влез за SIM картичка: 2 SIM картички (Nano Sim + Nano SIM/ TF картичка) Влез за TF картичка: Да USB приклучок: Tip-C USB Аудио излез: да Микрофон: поддржан Звучник: поддржан
Мултимедија
Видео формати: 3GP, MP4, RMVB Аудио формати: WAV, AMR, MP3 Формати на слики: GIF, JPEG, BMP, PNG FM radio: Ne
Сензори
Далечина, забрзување, компас, жироскоп, светло, IR
Батерија
4030mAh/3940mAh (мин); поддржува брзо полнење 3.0 технологија и полнење од 18W
Димензии и тежина
Димензии: 153.48x71.85x8.475mm Тежина: 173.8g
Пакет
1 × Mi A3 1 × Type-C кабел 1 × пин за отстранување сим картичка 1 × маска 1 × упатство за употреба 1 × EU полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi A3 4GB/64GB Црн

Octa Core Snapdragon 665, Тројна задна камера 48MP, 4GB RAM, 64GB ROM, 6.08 "AMOLED екран

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Други производи во истата категорија:

PrestaShop