• -600 

Xiaomi Mi Note 10 6/128GB Зелен

Шифра: 367812

29990 
29390  заштеди 600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6,47" 3D FHD+ Дисплеј, 108MP Пента Камера, NFC, Snapdragon 730G, 30W Брзо Полнење, 5260mAh Батерија, Adreno 618, MIUI 11

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Note 10 6/128GB Зелен - Оригинална Глобална Верзија

Првиот мобилен телефон во светот со задна 108 MP камера Quad Bayer во соработка со Samsung.

Се дополнува со 12MP сензор (зум 2х) што се користи за активирање на режимот на портрет, 5MP сензор (5x обезбедува 10x хибриден зум, без губење квалитет, и 50x дигиталнен зум опремен со OIS и отвор f / 2.0.).

Оваа Penta Cam ја комплетираат камерите со широк агол од 20 MP (1 / 2.8 "), отвор f / 2.2, еквивалент од 16 mm, видно поле од 117° и макро камерата од 2MP, f / 2.4, која овозможува фокусирање на растојание од само 1,5 см од предметот (Супер Макро, и нов рекорд во секторот на паметни телефони), со длабочина помеѓу 2 и 10 см. 

Предната камера има 32MP за беспрекорни селфи.

Користи елегантен 6,47 инчен FHD + 3D заоблен AMOLED дисплеј со вграден читач за отпечатоци и обезбедува одлична графика со графичкичката картичка Adreno 618 и нуди резолуција од 2340х1080 пиксели. 

Покрај своите графички и фотографски можности, Mi Note 10 може да се пофали со одличен 8-јадрен Qualcomm Snapdragon 730G 2.2GHz процесор кој гарантира голема брзина и флуидност во секојдневното користење. Овој Qualcomm SoC процесор е посебна гејмерска верзија на чипот што веќе го видовме на Mi 9T . Се работи за Octa Core процесор што овозможува непречена и брза употреба во кој било контекст. Во комбинација со GPU на Adreno 618 нуди поугодно гејминг искуство и подобра оптимизација во користењето. Се карактеризира со 6 GB RAM меморија и 128 внатрешна меморија. 

За непречено функционирање, располага со батерија со високи перформанси 5260mAh која може да се наполни до 58% за 30 минути и до 100% за само 65 минути благодарение на 30W Quick Charge преку USB-C.

Покрај класичното безжично поврзување, има NFC со поддршка за Google Pay, IR за управување со домашни уреди и 3,5 милиметарски аудио приклучок. Интегрира GPS + GLONASS + BeiDou + Galileo за посочување географски позициии.

Друга новост е оперативниот систем на Android, MIUI 11 презентиран од Xiaomi за прв пат на 24 септември. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Note 10
Боја
Зелена
Оперативен систем
MIUI 11 базиран на Android 9 OS
CPU
Qualcomm Snapdragon 730 Octa-core 2.2GHz
GPU
Adreno 618
Сензор за слики
Samsung Quad Bayer
RAM
6GB
ROM
128GB
Проширлива меморија
Не
Вид на дисплеј
Капацитивен FHD+ 3D Заоблен (2340×1080 пиксели)
Големина на дисплеј
6.47"
Wireless
GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi, Bluetooth
Мрежа
2G GSM: B2/B3/B5/B8 3G WCDMA: B1/B2/B4/B5/B6/B8/B19 4G FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B18/B19/B20/B26/B28, TDD-LTE: B38/B40
Задна камера
108MP + 20MP + 12MP + 5MP + 2MP
Предна камера
32MP
Мултимедија
Видео:3GP, MP4, RMVB Аудио:WAV, AMR, MP3 Фото:GIF, JPEG, BMP, PNG FM radio: /
Функции
4G, WIFI, GPS, Bluetooth, Сензор за препознавање на движења, Smart Wake, е-пошта, пораки, календар, калкулатор, часовник, камера, преносна точка за пристап, IR, тип-Ц, NFC, брзо полнење од 30W, Google Play
Јазици
Глобална Верзија - Поддржани се скоро сите јазици
Сензори
Жироскоп, сензор за забрзување, сензор за растојание, сензор за амбиентално осветлување, електронски компас. ласерски фокус на камера, сензор за отпечатоци, IR
Батерија
5260mAh литиумска батерија (се полни за 65 минути)
Димензии и тежина
Димензии: 157.8 x 74.2 x 9.67mm, Тежина: 208g
Пакет
1 × Телефон 1 х Вградена батерија 1х Кабел Тип C 1 × Пин 1 × Маска 1 х Прирачник за употреба 1 × ЕУ полнач од 30W
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Note 10 6/128GB Зелен

6,47" 3D FHD+ Дисплеј, 108MP Пента Камера, NFC, Snapdragon 730G, 30W Брзо Полнење, 5260mAh Батерија, Adreno 618, MIUI 11

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop