Xiaomi Roborock S6 Роботска правосмукалка Бела

Шифра: 361883

36990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Напредно скенирање на просторот, тивко работење, вшмукувачка моќ од 2000Pa, 5200mAh литиумска батерија, 3-4h, трета генерација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Xiaomi странична четка соодветна за Mi...

699  Цена

Уникатен дизајн за едноставно чистење

Изработена од ABS материјали кои овозможуваат долготрајна употреба

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Xiaomi Roborock 2 (Roborock...
  • -1000 

Xiaomi Roborock 2 (Roborock S50) Робот...

28990  Редовна цена 29990  Цена

Ласерска ориентација, моќно вшмукување, мапирање на домот, планирање патека на чистење, 5200mAh батерија, Wi-Fi „smart fast link“ поврзување, контрола преку апликација

Roborock S50 е надвор од производство. Како алтернатива срдечно ги препорачуваме моделите: 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P (Pro)

или

Xiaomi Roborock S5 Max

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Roborock S6 Роботска...

36990  Цена

Напредно скенирање на просторот, тивко работење, вшмукувачка моќ од 2000Pa, 5200mAh литиумска батерија, 3-4h, трета генерација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Roborock S6

Од третата генерација роботи од брендот Xiaomi, Roborock S6 е уште поелегантен, попаметен и поефикасен.

Го започнуваме патувањето низ импресивната листа со спецификации со неговата батерија од 5.200mAh. Батеријата е речиси двојно поголема од останатите врвни роботски правосмукалки и може да работи и до 3 часа подеднакво вклучена на тивко или урамнотежено работење. Oсвен батеријата, други две дополнителни работи значително помагаат во чистењето на домот со само едно полнење:интелигентниот алгоритам и моторот кој е потивок и поефикасен од претходната генерација.

Ако претходните генерации на роботи ја делеа собата на помали квадрати и го чистеа просторот во внатрешноста на тие квадрати се додека не се покрие целата површина од собата, Roborock S6 тоа го прави на поинтелигентен начин. Откако ќе го исчисти домот за првпат и потполно ќе го мапира, Roborock S6 тогаш ќе ја нацрта секоја соба посебно и потоа ќе ја исчисти.

Тоа не значи само подобра покриеност, туку и побрза покриеност, а роботот од место може подобро да го испланира патот што ќе го помине при чистење. Во просек тоа би значело дека може да исчисти и до 20% повеќе од домот во ист временски период од останатите роботски правосмукалки. Кај овој робот, подобрена е технологијата за скенирање, Roborock S6 е опремен со напреден резервоар за вода, со иста моќност од 2000 Pa.  Roborock S6 им овозможува на корисниците уште попрецизна мапа за уште поефикасно чистење. Исто така, ја подобрува ефикасноста во чистењето за 20% со брзо бришење на тесните делови кои се тешко достапни.

Со новиот начин на мапирање на домот, правосмукалката автоматски го идентификува просторот во кој се наоѓа. Кога Roborock S6 ќе заврши со чистењето, поделете ја мапата по соби. Tогаш ќе можете да одберете одредена соба која сакате да ја исчистите во секој момент. Исто така можете да искомбинирате или да ја поделите површината на мапата кога и да посакате.

Освен тоа, Roborock S6 креира виртуелни ѕидови и е идеален за големи куќи на повеќе ката. За разлика од претходните генерации кои беа во можност да мапираат само еден кат, овој робот мапира дури 3 ката.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Roborock S6
Боја
Бела
Материјал на куќиштето
Пластика
Wireless
Wi-Fi
Моќ
2000P
Напредни функции
SLAM, автоматско планирање на патот за чистење,распоред на чистење, автоматско враќање на базата за полнење, креирање виртуелни ѕидови, суво и водено чистење, управување со апликација
Сензори
12 сензори вклучувајќи: : LDS (сензор за оддалеченост), ултразвученн радарски сензор, анти-судир, жироскоп, акцелерометар, компас, сензор за отпадоци
Батерија
14.4V / 5200mAh литиумска батерија, моќност: 55W; Полнач: влез 100 - 240V, излез: 20V 2.2A
Димензии и тежина
Tежина: 3.6 кг Димензии: 35.30 x 35.00 x 9.65 цм
Пакет
1 x Roborock S60 1 x База за полнење 1 x Резервоар за прашина 1 x Резервоар за вода 1 x Упатство за употреба 2x Четки за чистење 10 x Kрпи за чистење
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Roborock S6 Роботска правосмукалка Бела

Напредно скенирање на просторот, тивко работење, вшмукувачка моќ од 2000Pa, 5200mAh литиумска батерија, 3-4h, трета генерација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Xiaomi странична четка соодветна за Mi...

699  Цена

Уникатен дизајн за едноставно чистење

Изработена од ABS материјали кои овозможуваат долготрајна употреба

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Xiaomi Roborock 2 (Roborock...
  • -1000 

Xiaomi Roborock 2 (Roborock S50) Робот...

28990  Редовна цена 29990  Цена

Ласерска ориентација, моќно вшмукување, мапирање на домот, планирање патека на чистење, 5200mAh батерија, Wi-Fi „smart fast link“ поврзување, контрола преку апликација

Roborock S50 е надвор од производство. Како алтернатива срдечно ги препорачуваме моделите: 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P (Pro)

или

Xiaomi Roborock S5 Max

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Roborock S6 Роботска...

36990  Цена

Напредно скенирање на просторот, тивко работење, вшмукувачка моќ од 2000Pa, 5200mAh литиумска батерија, 3-4h, трета генерација

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop