• -3000 

Xiaomi Mi Robot Правосмукалка Робот

Шифра: 302435

22990 
19990  заштеди 3000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi Mi Robot овозможува  до 2,5 часа смукање, вшмукувачка моќ 1800 Pa, поврзување и контрола преку апликацијата Mi Home

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

*Надвор од производство. Срдечно ја препорачуваме верзијата со суво и мокро чистење 2во1  Xiaomi Mi Robot MOP P PRO *

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Robot 1. генерација Робот Правосмукалка

Исчисти ја куќата додека пиеш кафе или додека ги гледаш омилените серии.

Паметен и функционален, роботот за чистење Xiaomi Mi Robot е вистински Best Buy.

Ќе отпочнеме со највозбудливата функција за оваа роботска правосмукалка: системот за ориентација.

Роботот има еден подигнат сензор што се користи за лансирање ласерски зраци во сите правци (360°, 1800 вртежи во секунда) со цел да се мапира просторијата, со што се добива прецизна идеја за површините за чистење и за предметите/мебелот кои би можеле да бидат потенцијални препреки.

Се карактеризира со беспрекорен ориентациски систем дури и за препознавање на скали во близина (да се избегне пад и оштетувања), дефинитивно супериорен во однос на другите роботи што ја имаат истата цена. Сензорите се многубројни, и невозможно е да се удри, оштети или да се заглави.

Батеријата од 5200mAh овозможува автономија за чистење до 2,5 часа. Вшмукувачката моќ е 1.800 Pa и е идеален доколку имате домашни миленичиња за чистење на влакна на подот. Oстави го Mi Robot да ја заврши работата за тебе без никаков напор.

Апсолутно најдобрата карактеристика на роботот е интеракцијата со паметните Android и iOS уреди, што овозможува роботот да се контролира. Поврзи го со Wi-Fi мрежата и добиј ги сите потребни податоци во реално време преку бесплатната апликацијата Mi Home. Што може да контролира апликацијата? Во суштина, сè: ни ја покажува картата на куќата како што роботот ја мапирал, за да ја разбереме неговата гледна точка чиишто алгоритам за мапирање (SLAM) го пресметува и оптимизира начинот за чистење. Од апликацијата исто така може да се промени режимот (потивок, помоќен ..) и да се локализира роботот во секое време, дознавајќи кои места се веќе исчистени.

Mi Robot известува кога ќе отпочне да чисти и кога ќе заврши сам ќе се врати на својата база за полнење на батеријата. Доколку има проблем може да се дознае преку апликацијата и истиот навремено да се реши. Може да го надгледува напредокот на чистењето во реално време или да се запре и може рачно да се контролира или да се програмираат одредени чистења по потреба.

- Батерија: 14.4V / 5200mAh литиумска батерија

- Безжично поврзување: Wi-Fi

- Полнење преку база

- Номинален напон: 14.4v

- Номинална моќност: 55W

- Номинален влез: 100 - 240V

- Номинален излез: 20V2.2A

- Номинална фреквенција: 50 / 60Hz

- Сила на вшмукување: 1.800 Ра

- Сад за отпадоци: 0,42L

- Траење на батеријата: 2,5 часа

- Програмирано чистење: Да

- Сензор за избенување пад по скали: Да

- Контрола преку апликацја: Mi Home

- Димензии: 345мм * 345мм * 96мм

- Тежина: 3,8 кг

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Xiaomi Mi Robot 1. генерација
Боја
Бела
Сензори
12: Сензори вклучувајќи LDS (Ласер за сензор за далечина), ултразвучни сензори, радар, анти-судир, анти-пад, жироскоп, акцелерометар, компас
Батерија
14,4V / 5200mAh литијска, моќ: 55W; Полнач: 100 - 240V влез, излез: 20V 2.2A
Димензии и тежина
230mm * 109mm * 129mm, тежина: 3.8kg
Пакет
Робот, База за полнење, Кабел, Алат за чистење на роботот
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Robot Правосмукалка Робот

Xiaomi Mi Robot овозможува  до 2,5 часа смукање, вшмукувачка моќ 1800 Pa, поврзување и контрола преку апликацијата Mi Home

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

*Надвор од производство. Срдечно ја препорачуваме верзијата со суво и мокро чистење 2во1  Xiaomi Mi Robot MOP P PRO *

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop