• -3000 ден

Xiaomi Mijia 4K Спортска Камера

Шифра: 248957

9990 ден
6990 ден заштеди 3000 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

4K 30fps, SONY IMX317, Ambarella A12S75, 2,4" инчни екран на допир. Практична со висококвалитетна изработка и перформанси

Количина
На залиха

Xiaomi Mijia 4K Спортска камера

Долови ги твоите авантури и патувања во 4К резолуција

Камерата Xiaomi Mijia 4K е опремена со Sony IMX 317 сензор, објектив со 7 стаклени леќи, чипсет Ambarella A12S75, 2,4 инчни екран на допир и 1450 mAh литијска батерија. 

Xiaomi Mijia 4K е феноменална спортска камера со гарантиран квалитет и воедно конкурентна цена на пазарот. 

Чипсетот Ambarella A12S75 овозможува брза, прецизна обработка на сликата и корекција на дисторзија на објективот. Се карактеризира со модерен дизајн со водечка технологија за обработка на слики. 

Благодарение на нејзината компакност и тежина од само 99 грама, можеш да ја понесеш секаде со себе.

Екранот на допир нуди одлична видливост дури и со силна дневна светлина и преку него е можно лесно да се избира помеѓу различните поставувања и режимите на снимање: слика, видео, секвенцијален режим, режим за континуирано фотографирање, забавено снимање итн.

Сензорот е Sony IMX317 со отвор f / 2.8. Аголот на снимање е 147 степени и се состои од 7 објективи на оптичко стакло. Сите овие предности овозможуваат користење на Mi 4K Cam и при слаба осветленост.

Батеријата со капацитет од 1450 mAh гарантира долго време на снимање, дури до 120 минути во 4K (3840 x 2160p) / 30 fps. 

Располага со 6 осни електронски стабилизатор коj успешно ги елиминира потресите и вибрациите, обезбедувајќи постабилно и поефикасно снимање. Идеален гаџет за било која спортска сцена!

Може да се пофали со WiFi и Bluetooth 4.1 конекции за директно поврзување со смартфон. Подржува RAW датотеки и видеа 4K / 30 fps, 720P / 200fps, 1080p/100fps. 

Главни карактеристики:

Модел YDXJ01FM  Mijia 4K
Чипсет: Ambarella A12S75
SONY IMX317
2,4-инчен екран на допир
SD картичка за проширлива меморија до 64 GB, Препорачуваме 32 GB SD 
Максимална видео резолуција 4K (3840 x 2160p) / 30 fps
WiFi IEEE802.11 b / g / n 
Bluetooth 4.1
Двоен стерео микрофон
Преинсталиран англиски јазик
Тежина со батерија: 99g
Камера: 8MP 3840×2160pixels f/2.8
Подржува RAW датотеки
Димензии: 71.5x 42.7 x 29.5 mm
Пакетот содржи: Камера, Батерија, USB Кабел, Прирачник

Технички податоци

Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

Оценка: 
Број на рецензии: 0 

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mijia 4K Спортска Камера

4K 30fps, SONY IMX317, Ambarella A12S75, 2,4" инчни екран на допир. Практична со висококвалитетна изработка и перформанси

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop