• -1000 ден

Xiaomi Mijia M365 Електричен тротинет

Шифра: 258611

24990 ден
23990 ден заштеди 1000 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Оригинален Xiaomi M365 преклопувачки електричен тротинет, водоотпорен IP54, смарт BMS, двоен состав на кочење, алуминиумска легура.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Segway Ninebot ES2...
 • -1000 ден

Segway Ninebot ES2 Електричен Тротинет

25990 ден Редовна цена 26990 ден Цена

Мотор од 300W  / 5.2Ah литиум-јонска батерија

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Xiaomi Mijia Електричен тротинет M365

Постојат многу причини зошто треба да се избере електричен скутер: забавно е, лесно, се стигнува до посакуваната дестинација избегнувајќи густ сообраќај, проблемите со паркинг се забораваат и не загадува.

Електричниот скутер Xiaomi M365 се карактеризира со динамични перформанси: може да се користи во нормален и во режим на заштеда. Режимот за заштеда на енергија ја ограничува брзината до 18 km / h и овозможува подолготрајно користење на батеријата, додека пак нормалната употреба овозможува достигнување до 25 km / h. Вградениот индикатор за менување на режимите се одликува со различни бои во зависно од режимот: при нормален режим свети бел дисплеј, а кога се користи во режим на заштеда дисплејот е зелен.

Сигурноста е гарантирана со комбиниран систем на кочење, кој вклучува вентилирани дискови и E-ABS антиблокирачки систем на сопирање, за непречена сопирачка моќ од само 4 метри. Опремен е и со регенеративно сопирање за дополнителна моќност, што го подобрува сопирањето во случај на ненадејни препреки и го зголемува животниот век на батеријата. Тоа значи во случај на неочекувано застанување дека нема потреба од нагло притиснување на кочницата, доволно е само ослободување на рачката за брзина.

За да се продолжи времетраењето на батеријата, M365 тротинетот кинетичката енергија за време на забрзувањето на успони и удолници ја конвертира во електрична енергија. Тоа резултира во еколошко обновување на нивото на батеријата, технологија што се користи во врвните автомобили.

Електричниот тротинет Xiaomi се движи благодарение на литиумската батерија од 18650 mAh испорачана од LG и само со едно полнење може да помине до 30 километри. Капацитетот на батеријата е 280Wh и се полни за само 5 часа. Користејќи ги сензорните уреди со алгоритми за уникатно забрзување, Xiaomi Electric Scooter користи алгоритам што има функција на темпомат, и целта е да одржува стабилна контрола и независно да се движи при константна брзина. Помага да се намали заморот, како и да се оптимизира потрошувачката на батеријата.

Тротинетот може да се искачи на наклон од 15 ° и да издржи до 100 кг тежина (приближно). На дисплејот се вградени 4 LED диоди кои ја прикажуваат преостанатата батерија и претставуваат индикатори за напојување.

Системот за осветлување се состои од 1.1W предно осветлување со висока осветленост и задни LED светла.

Специјално програмираната бесплатна апликација овозможува да следење и пресметување на дневните патувања. Целта е да се има комплетна контрола врз тротинетот, може да се користи за проверка на преостанатата батерија и истата навремено да се наполни.

Карактеристики:

 • Марка: Xiaomi
 • Модел: M365
 • Материјал од алуминиумска легура
 • Тежина 12.5 kg
 • Максимална брзина до 25 km / h
 • До 30 km поминато растојание со едно батериско полнење
 • 5 h до целосно полнење на батеријата
 • LED осветлување
 • Носечка тежина до 100 kg
 • Bluetooth конекција со телефон
 • Номинална моќност на моторот: 250 W;
 • Mаксимална моќност: 500 W;

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
M365 Electric Scooter
Боја
Црна
Вид на дисплеј
4 LED диоди и копче за уклучување
Моќ
Максимална брзина: 25 km / h. Двоен режим на возење. Максимална автономија: 30км
Функции
Вентилиран диск систем за сопирање на задниот дел и E-ABS на предната страна
Сензори
Предно светло 1.1W
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IP54
Батерија
30 * 18650 единици на електрични литиумска батерија Максимален напон на батеријата: 42V Време на полнење: 5,5 часа Стандардна потрошувачка: 1.1kWh на 100km
Димензии и тежина
Димензии: 108 x 43 x 49 cm Тежина: 12,5 kg
Пакет
1 x Оригинален Xiaomi M365 тротинет 1x 2 резервни гуми 1 x полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mijia M365 Електричен тротинет

Оригинален Xiaomi M365 преклопувачки електричен тротинет, водоотпорен IP54, смарт BMS, двоен состав на кочење, алуминиумска легура.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Segway Ninebot ES2...
 • -1000 ден

Segway Ninebot ES2 Електричен Тротинет

25990 ден Редовна цена 26990 ден Цена

Мотор од 300W  / 5.2Ah литиум-јонска батерија

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Други производи во истата категорија:

PrestaShop