Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB - Зелен

Шифра: 366611

15990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Литијска батерија од 4500 mAh, quad camera 64.0MP + 8.0MP + 2.0MP + 2.0MP, MediaTek Helio G90T, 6GB/64GB, технологија Liquid Cooling

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi Note 8 PRO 6/64GB - Зелен

Верзијата PRO на неверојатниот Redmi Note 8t  е опремен со MTK Helio G90T Octa-core 2xA76 2.05GHz процесор, 6 x A55 2.0GHz, 64bit и графичка картичка GPU ARM Mali G76 MC4 кои заедно ви овозможуваат да ги користите вашите омилени апликации и игри во совршена флуидност и без кочење.

Redmi Note 8 Pro има quad камера 64.0MP + 8.0MP + 2.0MP + 2.0MP која ви овозможува да фотографирате со одличен квалитет со широк агол од 120 ° и автоматска корекција AI (Artificial Intelligence) што спречува дисторзии на сцената. Има предна 20MP селфи камера со режим Beautify и AI портрет. Телефонот може да се отклучи благодарение на сензорот за отпечатоци или системот за препознавање лице.

Redmi Note 8 Pro е опремен со 6.53 "екран со резолуција од 2340 x 1080 пиксели FHD + дисплеј. Има 6 GB RAM и 64 GB ROM со можност за проширување до 256 GB. Системот е MIUI 10 базиран на оперативниот систем Андроид 9.

Една од најсилните точки на овој модел е неговата батерија од дури 4500mAh со брзо полнење од 18W со која е можно да се достигнат 2-3 дена траење на батеријата, карактеристика што го позиционира овој смартфон на прво место во односот квалитет / цена.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Note 8 Pro
Боја
Зелена
Оперативен систем
MIUI 10 базиран на Android 9 OS
CPU
MTK Helio G90T Octa-core
GPU
ARM Mali G76 MC4
Сензор за слики
Samsung ISOCELL Bright GW1
RAM
6 GB
ROM
64 GB
Проширлива меморија
До 256GB
Вид на дисплеј
Капацитативен FHD (2340 x 1080 pixels)
Големина на дисплеј
6.53''
Задна камера
64.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP
Предна камера
20.0MP
Поврзување
GSM, 3G, 4G, GPS, WiFi 2.4G / 5.0G, Bluetooth 5.0
Мултимедија
Video format:3GP, MP4, RMVB Audio format:WAV, AMR, MP3 Image format:GIF, JPEG, BMP, PNG FM radio: /
Функции
4G, WIFI, GPS, Bluetooth, Откривање на движењата, Smart Wake, е-пошта, пораки, календар, калкулатор, часовник, камера, преносна точка за пристап, Touch ID, брзо полнење, тип-Ц
Напредни функции
4G, WIFI, GPS, Bluetooth, Откривање на движењата, Smart Wake, е-пошта, пораки, календар, калкулатор, часовник, камера, преносна точка за пристап, Touch ID, брзо полнење, тип-Ц
Јазици
Мултијазичен
Сензори
Жироскоп, сензор за забрзување, сензор за растојание, сензор за амбиентално осветлување, електронски компас
Батерија
4500mAh Литијска батерија
Димензии и тежина
161,35 * 76,4 * 8,79 mm, 199,8 g
Пакет
1 × Redmi Note 8 Pro 1 × Type C кабел 1 × Пин 1 × Маска 1 × Прирачник 1 × Полнач

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB - Зелен

Литијска батерија од 4500 mAh, quad camera 64.0MP + 8.0MP + 2.0MP + 2.0MP, MediaTek Helio G90T, 6GB/64GB, технологија Liquid Cooling

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop