Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Црн

Шифра: 367270

9990  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

6.3 инчен FHD дисплеј, NFC, 18W Брзо полнење, Камера 48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP, Qualcomm Snapdragon 665, Adreno 610

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Црн

Наследникот на неверојатниот Redmi Note 7 е опремен со Qualcomm Snapdragon 665, Octa Core, 2.0GHz, 64bit процесор и графичка картичка GPU Adreno 610 кои заедно се добитна комбинација за користење на омилените апликации и игри со совршена флуидност и без никакво кочење.

Redmi Note 8Т може да се пофали со 4 задни камери 48.0MP + 8.0MP + 2.0MP + 2.0MP кои овозможуваат високо квалитетни фотографии со широк агол од 120 ° и автоматска корекција AI (Artificial Intelligence) што спречува дисторзии на сцената. Има предна 13MP селфи камера со режим Beautify и AI портрет.

Телефонот може да се отклучи благодарение на сензорот за отпечатоци или системот за препознавање лицe.

Redmi Note 8Т е опремен со 6.39" екран со резолуција од 2340 x 1080 пиксели FHD + дисплеј. Има 4 GB RAM и 64 GB ROM со можност за проширување до 256 GB. Оперативниот систем е MIUI 10 базиран на Андроид 9.

Една од најсилните точки на овој модел е неговата батерија од дури 4000mAh со брзо полнење Quick Charge 3,0 18W со која се достигнуваат 2-3 дена траење на батеријата, карактеристика што го позиционира овој смартфон на прво место во односот квалитет / цена.

Разликата од Xiaomi Redmi Note 8 е во поддржувањето на функцијата NFC. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Redmi Note 8T
Боја
Црна
Оперативен систем
MIUI 10 базиран на Android 9 OS
CPU
Qualcomm Snapdragon 665 Octa-core 2.0GHz
GPU
Adreno 610
Сензор за слики
Samsung ISOCELL GM1
RAM
4GB
ROM
64GB
Проширлива меморија
До 256GB
Вид на дисплеј
Капацитивен FHD (2340 x 1080 pixels)
Големина на дисплеј
6.3''
Задна камера
48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP
Предна камера
13.0MP
Фреквенција
2G: GSM B2/B3/B5/B8 3G: WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8 4G: FDD-LTE: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20, TDD-LTE: B38/B40
Мултимедија
Видео формат:3GP, MP4, RMVB Аудио формат: WAV, AMR, MP3 Формат на слики: GIF, JPEG, BMP, PNG FM radio: /
Функции
4G, WIFI, GPS, Bluetooth, Откривање на движењата, Smart Wake, е-пошта, пораки, календар, калкулатор, часовник, камера, преносна точка за пристап, Touch ID, брзо полнење, тип-Ц, NFC, брзо полнење од 18W
Јазици
Глобална верзија (повеќејазичен)
Сензори
Жироскоп, сензор за забрзување, сензор за растојание, сензор за амбиентално осветлување, електронски компас
Батерија
4000mAh Литијска батерија
Димензии и тежина
Димензии: 161,14 * 75,4 * 8,6 mm Тежина: 190g
Пакет
1 × Redmi Note 8Т 1 × Type C кабел 1 × SIM пин 1 × Маска 1 × Прирачник за употреба 1 × Полнач
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB - Црн

6.3 инчен FHD дисплеј, NFC, 18W Брзо полнење, Камера 48.0MP 8.0MP 2.0MP 2.0MP, Qualcomm Snapdragon 665, Adreno 610

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop