Xiaomi Roborock S6 Pure Роботска Правосмукалка - Бел

Шифра: 000200

35990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Xiaomi Roborock S6 Pure Роботска правосмукалка Бела

Зголемен резервоар, quad - core процесори од 32 бита, времетраење на батеријата до 3 часа, зголемена густина и мекост на четката за 250%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Промотивен код од 1000 денари нарачки преку нашата официјална страна до 18.09.2020: S6PURE1000  

Количина
На залиха

Xiaomi Roborock S6 Pure Роботска правосмукалка - Бела

Елиминирај ја нечистотијата со Roborock S6 Pure еден од најновите модели на Xiaomi.

Прецизно ласерско мапирање: S6 Pure може да исчисти една соба, повеќе соби или целиот дом со само еден клик од вашиот смартфон. Уредот располага со зголемен резервоар за вода, со извонредни димензии и идеален е за домови со поголема површина за чистење.

Благодарение на неговата висока вшмукувачка моќ, роботот ја вшмукува секоја една ситница и од најдебелите теписи. Користејќи ја функцијата за селективно чистење, може да исчисти само една соба, повеќе соби или пак целата куќа. Роботот содржи ласер телеметар со висока прецизност и врти со 300rpm, а исто може да креира мапа со прецизност до 98% и да ја разликува твојата кујна од дневната просторија. Чистењето може да се програмира по желба на една или повеќе соби.

Чистењето и миењето никогаш не биле поедноставни! Користејќи моќни quad-core процесори од 32 бита, исти како кај смартфоните, роботот знае секогаш точно во која насока се движи и го избира најефикасниот пат за да ја исчисти секоја соба без притоа да му побегне нешто. Сензорите прават обиколка од 360°, можат да ги избегнуваат скалите, да го најдат патот за да излезат од затворени места и да ги чуваат на сигурно твоите вредни предмети. Со тоа што ќе креира невидливи вирутелни ѕидови и зони, твоите предмети ќе останат заштитени. Сето ова преку апликација.

Xiaomi Roborock S6 Pure се карактеризира со висока моќ на вшмукување, ја елиминира нечистотијата и влакната од домашните миленичиња од дрвените подови со истата леснотија со која ги елиминира и од теписите.

Друга карактеристика е и перката која работи со 15000 вртежи / минута. Вшмукувањето на роботот S6 е силно и константно (дури и кога кантата за отпадоци е полна). Напредниот дизајн за намалување на јачината на звукот го прави посебен овој робот бидејќи не само што е дури за 50% потивок од неговите претходници туку може бучавата да ја претвори во пријатен ненаметлив звук, одличен за ноќно чистење. За подлабинско чистење Roborock ја зголеми мекоста и густината на четката за 250%. И кога работи на 1350 вртежи / мин, роботот е нежен со подовите но немилосрден со прашината.

Ќе имате брилијантен под благодарение на зголемениот волумен на резервоарот за вода од 180 мл! Роботот содржи литиумска јонска батерија која успева да работи дури до 3 часа без никаков проблем.

Освен тоа роботот автоматски ќе се наполни и ќе го продолжи неговото чистење. Благодарение на лесното одржување и замена на додатоците, чистењето ќе биде 100% ефикасно.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Roborock S6 Pure
Боја
Бела
Напредни функции
зголемен резервоар, ласер телеметар, quad – core процесори од 32 бита, 3 часа автономност на батерија
Димензии и тежина
35.0 x 35.0 x 9.65 цм, 3,2 кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Roborock S6 Pure Роботска Правосмукалка - Бел

Xiaomi Roborock S6 Pure Роботска правосмукалка Бела

Зголемен резервоар, quad - core процесори од 32 бита, времетраење на батеријата до 3 часа, зголемена густина и мекост на четката за 250%

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција | ЕУ верзија

Промотивен код од 1000 денари нарачки преку нашата официјална страна до 18.09.2020: S6PURE1000  

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop