• -1000 

Xiaomi VIOMI V2 Pro Роботска Правосмукалка

Шифра: 367108

28990 
27990  заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Сензор LDS, функција за вшмукување + функција за чистење со влажна крпа 2 во 1, виртуелен ѕид, контрола преку телефонот, автоматско полнење 

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Viomi V2 PRO Робот Правосмукалка со вграден џогер

Спремни сте за повеќе слободно време? VIOMI V2 сега е достапен и во PRO верзија, помоќна и понапредна од било кога!

Благодарение на вшмукувачката моќ од 2100Pa, батерија од 3200mAh, VIOMI V2 PRO робот правосмукалка и чистач на подови ќе ви помогне во секојдневното чистење поминувајќи ја целата куќа со само едно полнење.

Контрола преку апликација, исто како и Roborock S5 MAX ќе имате можност да ги селектирате деловите од куќата кои имаат потреба од длабинско чистење.

Кога батеријата е празна, роботот VIOMI V2 PRO се враќа на почеток и се дополнува автоматски, продолжувајќи таму каде што застанал. Освен тоа, можете да го поставите и автономниот програм со кој роботот ќе исчисти и кога не сте дома.

Преку неговата напредна технологија, вие ќе имате секогаш достапна и постојана помош и верен пријател кој ќе ги намали вашите секојдневни обврски. Всушност, овој робот располага со 12 сензори, помеѓу кои и алгоритамот за локализација и симултано мапирање кој го мери текот на чистењето и сензорот LDS (сензор за оддалеченост) кој ја набљудува средината од 360 степени.

Тука е и сензорот "анти – судир" кој ги избегнува пречките како кауч, столици, санитарија и секој вид мебел во кој роботот би можел да се вметне ризикувајќи да го оштети ласер сензорот.

Како и другите роботи правосмукалки присутни во нашата продавница, VIOMI V2 PRO може да искачи препреки до 2 cm олеснувајќи го чистењето на тепихот и преминувајќи од една во друга соба без никаква тешкотија, за ефикасно и детално чистење на домот!

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Viomi V2 PRO
Моќ
2100Pa (вшмукување)
Поврзување
WiFi
Функции
2 во 1; Резервоар за вода 200мл + резервоар за нечистотии од 300 мл
Батерија
3,200mAh литиумска батерија; Време на полнење: 180-240мин; Време на чистење: 80-120мин; Автоматско полнење
Димензии и тежина
Димензии: 35,00 x 35,00 x 9,45 см Тежина: 3,3 кг
Пакет
1 x робот правосмукалка, 1x сад за вода 2 во 1, 2 странични четки, 1x база за полнење, 1x адаптер
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi VIOMI V2 Pro Роботска Правосмукалка

Сензор LDS, функција за вшмукување + функција за чистење со влажна крпа 2 во 1, виртуелен ѕид, контрола преку телефонот, автоматско полнење 

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop