Amazfit GTS 2 Паметен часовник

Шифра: 000427

9990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

1,65" екран, 5АТМ водоотпорност, батерија од 246mAh, управување преку Zepp апликација

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома 

Часовникот има отворена амбалажа 

Количина
На залиха

Целодневен мониторинг на срцевите отчукувања | Ултра автономија на батеријата до 14 дена| Мерење на PAI вредност | Ремче: 20мм

Паметниот часовник GTS 2 се карактеризира со дизајн без рамка и 3D заоблени краеви. Часовникот има кристално чист AMOLED екран и тоа благодарение на неговите 341 pixel. Заобленото 3D стакло овозможува неповторливо искуство а алуминиумската легура гарантира удобно носење на вашата рака.

Паметниот часовник е обложен со oDLC( optical Diamond Like Carbon) кој гарантира отпорност на гребнатини и го зголемува квалитетот на стаклото. Имајте секогаш брз пристап до одредени информации – свртете кон десно и имајте информации поврзани со метео, настани, музика и апликации.

Свртете кон лево и добијте пристап до најкористените апликации, односно оние кои последно сте ги користеле. Екранот може да ротира до 180° и со тоа е наменет да се користи како на лева така и на десна рака. Имате можност да поставите и лозинка со цел да го заштитите. Што се однесува до батеријата, истата е со капацитет од 246mAh, а се полни преку магнетен полнач.

PPG Biotracker сензорот е задолжен да дава информации во врска со биолошките податоци на корисникот( поддржана и функцијата за мерење на кислород во крвта).

Опремен е и со сензор за мерење на притисок во воздухот, акцелератор, жироскоп, сензор за светло и слично. Часовникот може да го поврзете на апликацијата Zepp. На неа во секој момент ќе имате на дофат на рака податоци во врска со вашето движење, вежбање и друго.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Amazfit GTS 2
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
алуминиумска легура и пластика
Вид на дисплеј
AMOLED екран,
Големина на дисплеј
1.65''
Поврзување
Bluetooth 5.0, WLAN 2.4GHz
Сертификат за отпорност на вода и прашина
5АТМ
Батерија
246mAh литиумска батерија,
Димензии и тежина
42.8 x 35.6 x 9.7 мм

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Amazfit GTS 2 Паметен часовник

1,65" екран, 5АТМ водоотпорност, батерија од 246mAh, управување преку Zepp апликација

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома 

Часовникот има отворена амбалажа 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop