Navee N65 електричен тротинет

Шифра: 484867

41990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Двоен преклоп, 25км/ч, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Navee N65 електричен тротинет

Ви го претставуваме новиот модел NAVEE N65 електричен тротинет на преклоп кој се карактеризира со високи перформанси и нуди незаборавно искуство во возењето.

Тротинетот може да се пофали со нов, иновативен начин на преклоп(двоен) кој овозможува брзо и едноставно склопување и расклопување. Рачките на тротинетот се исто така расклопливи.

Опремен е со 10 инчни off-road гуми кои поради оваа големина нудат уште подобра апсорпција на ударите и помали вибрации при возењето. Широки се 7.6 центиметри и со тоа овозможуваат дополнителна стабилност и удобно возење. Тротинетот е изработен од легура од магнезиум со ширина 17 цм и е обложен со високо еластична, анти-лизгачка подлога.

Рачките се карактеризираат со ергономски изглед и се изработени од TPE материјал.

Со цел да овозможи висока стабилности и беспрекорни перформанси, тротинетот е опремен со висококвалитетен brushless мотор од 500 W кој лесно ќе го движи на угорнини до 25%. N65 користи дизајн со двојни кочници и може да се пофали со предна E-ABS и задна диск кочница.

Опремен е со литиумска батерија од 48V 12,5Ah со BMS систем која овозможува автономија до максимални 65 километри*. Поради сигурност во сообраќајот брзината е ограничена на 25км/ч а достапни се 3 начини на работа.

Тротинетот е опремен и со предно и задно светло што овозможува сигурно возење и во ноќните часови, додека пак екранот овозможува пратење на брзината, статус на батерија и слично. Статистиките и податоците може исто така да ги најдете и на апликацијата.

Тротинетот издржува максимална носивост до 120 килограми.

Напомена : Не користете го тротинетот за возење по дожд.

Не возете го по водена или каллива површина.

Пред секое возење добро проверете го. Ако воочите недостиг на некој дел, оштетување, испразнети гуми или недоволен капацитет на батерија не возете го. Со цел да избегнете оштетување предизвикано од вода, за време на чистењето секогаш гледајте тротинетот да е исклучен, полначот исто така да е исклучен.

Никогаш не чистете го тротинетот по силен млаз или силен притисок на вода, бензин или друго корозивно хемиско средство.

Не оставајте го тротинетот подолго време на сончева светлина.

Редовно проверувајте ги кочниците и редовно сервисирајте ги, во согласност со упатството.

elektricen trotinettrotineti makedonijaelektricni trotinetitrotinetxiaomi makedonijanavee makedonijatrotineti mktrotineti mkd

Технички податоци

Бренд
Nave
Модел
N65
Боја
Црна
Материјал на куќиштето
алуминиумска легура
Поврзување
Bluetooth
Напредни функции
мотор од 500W, нагорнини до 25%, максимална носивост до о120 кг, електронска и диск кочница
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IPX4
Батерија
48V 12.5A, време на полнење до 7 часа,
Димензии и тежина
121 x 20,5 x 46цм(склопен), 119 x 51 x 122(расклопен), тежина 23 килограми
Пакет
1 x N65, 1 x адаптер, 1 x совети за користење, 1 x шестоаголен клуч,
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Navee N65 електричен тротинет

Двоен преклоп, 25км/ч, 3 режими на работа, гуми од 10 инчи

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1- 2 дена | 1 годинa гаранција | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop