• -1000 

Xiaomi Mi Air Purifier 2S Прочистувач на воздух

Шифра: 353002

11990 
10990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Прочистувач на воздух со модерен дизајн и паметно поврзување со телефон или таблет. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Поврзани производи

Филтер за Xiaomi Mi Air...
 • -400 

Филтер за Xiaomi Mi Air 3H/2H/2/2S/Pro...

1990  Редовна цена 2390  Цена

Оригинален Xiaomi Mi Air филтер за прочистувач на воздух

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

Xiaomi Mi Air Purifier 2S Прочистувач на воздух

Xiaomi го претставува прочистувачот на воздух Mi Air 2S којшто овозможува чистење на 310 m³ / h и за само неколку минути ја исполнува собата со чист воздух. 

Греењето на дрва во домаќинствата, прекумерната употреба на автомобили придонесува значително во загадувањето на воздухот. Тој воздух, чиишто состав знаеме дека е штетен (во некои случаи нажалост и канцероген) секојдневно го внесуваме во нашиот организам. 

Благодарение на вградениот трислоен филтер (ПЕТ примарен филтер, ХЕПА филтер класа 12 и филтер со активен јаглен) се елиминираат дури до 99% загадувачи и мириси од воздухот во вашиот дом. Прочистувачот Xiaomi Mi Air 2S се класифицира меѓу најефикасните во овај сектор и прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. 

Уредот е тивок, ниво на бучава е под 31 dB па скоро и не се ни приметува.

Прочистува ефикасно, едноставен е за употреба и може да се контролира директно преку апликацијата Mi Home којашто овозможува надгледување на квалитетот на воздухот во домот. Во секое време може да се користи телефонот како далечинско за вклучување, исклучување и промена на различните режими според потребите. Дополнително, уредот овозможува мерење на загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во домот. Сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист, свеж и квалитетен.

Прочистувачот 2S дури може да исчисти PM10 честички, како на пример полен и прашина, и претставува вистински придружник за секој кој страда од алергии. За само неколку дена од користењето се забележува намалување на прав, полен и загадување во домот. 

Дигиталниот OLED дисплеј е јасен и прикажува индекс на честички во реално време, влажност на воздухот, Wi-Fi, режим и температура. Овозможува следење на квалитетот на воздухот на целиот дом и е дизајниран за мали и големи простории.

Технички спецификации:

 • Прочистува оптимално до 37м2 (310m3/час)
 • Интегриран Wi-Fi модул
 • Сензор за квалитет на воздух SHINYEI (Japan)
 • Сензор за топлина и влажност на воздухот Sensirion AG (Switzerland)
 • Потрошувачка од 1.5 W од 35 W
 • 360 степени филтрација
 • Номинална снага: 29w
 • Моќност при подготвеност: 2w
 • Номинален влез: ac 100 - 240v
 • Номинален излез: dc 24v
 • Номинална фреквенција: 50 / 60hz
 • Димензија на производот: 24 x 24 x 52cm
 • Тежина: 4.5kg (вклучен филтер)

Би можело да те интересира: Xiaomi Mi Robot 2 (Roborock S50) Робот Правосмукалка Бел

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Air 2S
Димензии и тежина
Димензии: 24.0x24.0x52.0cm Тежина: 4.5kg
Пакет
1X Xiaomi Mi Прочистувач на воздух 1X Кабел за напојување 1X Гаранциски лист 1X Филтер
Гаранција
2 години
Капацитет
310m3 / h Површина на соба: 21 ~ 37 m2 Моќ: 29W Потрошна енергија: 2W Влез: AC 100-240V Излез: DC24V 50 / 60Hz

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Air Purifier 2S Прочистувач на воздух

Прочистувач на воздух со модерен дизајн и паметно поврзување со телефон или таблет. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии.

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Поврзани производи

Филтер за Xiaomi Mi Air...
 • -400 

Филтер за Xiaomi Mi Air 3H/2H/2/2S/Pro...

1990  Редовна цена 2390  Цена

Оригинален Xiaomi Mi Air филтер за прочистувач на воздух

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена

PrestaShop