• -800 

Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес тракер

Шифра: 370624

2390 
1590 ден заштеди 800  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Голем екран во боја, комфорен на сечиј зглоб, поддржува 11 видови спорт

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес тракер

Новата, петта генерација на најдобрите фитнес тракери конечно е достапна и кај нас! Xiaomi Mi Band 5 паметниот тракер е нова, подобрена верзија на планетарно популарните тракери од серијата Mi Band!

Нов 1,1 инчен заоблен OLED екран

1,1 инчниот заоблен екран на допир со висока резолуција ја прави секоја прикажана содржина сè поживописна и поубава. Големиот екран е доста комфорен и удобен на сечиј зглоб и придонесува за попријатно чувство при носењето. Ги прати отчукувањата на срцето во реално време, можете точно да имате увид во пулсот и промените во ритамот на срцето. Така, ќе имате на дофат професионален извештај за ритамот на отчукувањата на срцето. 

Пратење на спиењето и на мирниот сон

Новиот Mi Band 5 паметен фитнес тракер го прати квалитетот на сонот мерејќи го траењето на длабокиот сон, сонот додека не сте во РЕМ фаза и будната состојба.

Повеќе видови спорт и спортски активности

Mi Band 5 тракерот поддржува 11 видови на спорт и спортски активности, како на отворено така и на затворено: трчање на отворено, скокање на јаже, велосипедизам, пешачење, пливање во базен, вежбање на направи, аеробни вежби и друго. Се карактеризира и со педометар, мери оддалеченост, ја прати состојбата со согорени калории. 

Се грижи за женското здравје

Ја набљудува физиологијата на жената и дава известувања за месечниот циклус, ги зачувува податоците кои можете во секое време да ги пронајдете на самиот тракер

5ATM Водоотпорен

Без разлика дали сте под туш, се бањате, пливате или пак се потите за време на вежбањето, носете го без грижа тракерот на вашата рака. Поседува 5ATM сертификат, односно сертификат за водоотпорност до 50 метри длабочина.

Времетраење на батеријата

Батеријата од 120mAh овозможува долго и извонредно работење од 5-7 дена при подесување на нормален начин на работа, без притоа да имате потреба да го полните.

Mi Band 5 носи со себе и многу други функции

Bluetooth Push: дојдовни повици, пораки, Wechat, QQ, Skype, WhatsApp, Facebook, Linkedin, Twitter, Viber. Функционира како потсетник доколку долго време сте во седната положба без никаква активност, потсетник за состанок, пронајдете го вашиот телефон, вклучете го светлото и слични функции.

Глобалната верзија моментално поддржува англиски јазик. Другите јазици ќе бидат додадени со наредното ажурирање на фирмверот. Шпански, руски, италијански, француски, германски, украински, полски, корејски, португалски, турски, јапонски, арапски, чешки, тајландски, индонезиски, грчки, виетнамски, романски, кинески и холандски.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Band 5
Боја
Црна
Вид на дисплеј
AMOLED
Поврзување
Bluetooth
Напредни функции
водоотпорен до 5АТМ
Јазици
повеќејазичен
Сензори
сензор за контрола на работата на срцето, сензори за мерење на квалитетот на сонот

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Band 5 - Паметен фитнес тракер

Голем екран во боја, комфорен на сечиј зглоб, поддржува 11 видови спорт

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop