• -500 

Xiaomi Mi Band 6 - Паметен Фитнес Тракер ЕУ Верзија

Шифра: 000448

2990 
2490 ден заштеди 500  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Full screen 1.56" AMOLED екран во боја, автоматска детекција на 6 спортски активности, 30 начини на вежбање, мерач SpO2, PPG сензор – мерење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот, автономија до 14 дена и 5ATM водоотпорен

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Band 6 паметен фитнес тракер

Пристигна фитнес тракерот од шестата генерација, наследник на мега популарниот модел - Mi Band 5! Mi Band 6 се претставува со "full-screen" AMOLED екран1.56" кој ја прекрива целата површина на тракерот, резолуција од 152x486p, 326 ppi, и се карактеризира со калено стакло премачкано со заштита против отпечатоци од прсти.

Пратење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот и SpO2 мерач на кислород

Со помош на PPG сензорот за брзина на срцевите отчукувања, ќе можете прецизно и во реално време да го набљудувате пулсот и промената на ритамот на вашето срце. Mi Band 6 ќе ви помогне и при пратење на квалитетот на сонот и мерење на времетраењето на длабокиот сон. Mi Band 6 е опремен и со SpO2 мерач на заситеност со кислород во крвта.*

Поддржува повеќе спортски активности

Новиот Mi Smart Band 6 фитнес тракер поддржува дури 30 спортски активности, од кои самостојно препознава 6.

5ATM Водоотпорен

Без разлика на тоа дали се потите за време на вежбањето, дали се бањате или туширате, со 5ATM сертификатот, Band 6 функционира беспрекорно со сите видови активности под вода се до 50 метри длабочина.

Одлична автономија

За разлика од поголемиот број фитнес тракери, Mi Band 6 ќе ви овозможи супер автономија. Со батерија од 125 mAh, Mi Smart Band 6 има автономија до 7 дена непрекината употреба (до 14 дена standby автономија) пред да се јави потреба од полнење со помош на приложениот магнетски полнач.

За целосно да биде наполнет, потребни се околу 2 часа.

Можност за прилагодување на личниот стил

Како и неговиот претходник, Mi Band 6 доаѓа на пазарот во црна боја со силиконско ремче. Ремчето може да се подесува помеѓу 155-219 мм со цел удобно да стои на вашата рака.

Останати корисни функции

Mi Smart Band 6 опремен е со PPG сензор за мерење на брзината на срцевите отчукувања, Sp02 сензор, акцелерометар и жироскоп, пратење на стресот, пратење на женското здравје како и други корисни функции( известувања, потсетници и слично). Xiaomi Mi Band 6 е компактибилен со iOS и Android уреди со помош на апликацијата Mi Wear или Mi Fit.

Компактибилен е исто така и со апликацијата Strava.

* мерачот за кислородна заситенот во крвта овозможува податоци само како референци. Производот не е замена за професионална медицинска опрема и употреба.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Band 6
Боја
Црна
Вид на дисплеј
1.56″ AMOLED display, 152 x 486p, 326ppi
Сертификат за отпорност на вода и прашина
5ATM
Батерија
125mAh, автономија до 7 денови (14 денови standby)
Димензии и тежина
47.4 x 18.6 x 12.7мм
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Band 6 - Паметен Фитнес Тракер ЕУ Верзија

Full screen 1.56" AMOLED екран во боја, автоматска детекција на 6 спортски активности, 30 начини на вежбање, мерач SpO2, PPG сензор – мерење на срцевите отчукувања, контрола на квалитетот на сонот, автономија до 14 дена и 5ATM водоотпорен

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop