• -200 

Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични слушалки – Црни

Шифра: 370305

1890 
1690 ден заштеди 200  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Безжични слушалки, Bluetooth 5.0, TWS, "Game-mode", DSP технологија, AAC, SBC

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | Гаранција 6 месеци

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични слушалки – црни

Ви ги претставуваме новите Redmi AirDots S, познати уште како - Xiaomi Mi TWS Earbuds S (глобална ознака), модерни безжични слушалки поддржани со TWS (True Wireless Stereo) состав за врвен стерео звук и DSP / AAC / SBC кодекси.

Новата генерација слушалки, како и претходната верзија, поддржува Bluetooth 5.0 кој овозможува и до 2 пати побрз пренос на податоци и непречена репродукција на музиката. Слушалките се многу едноставни за употреба – за секунда се поврзуваат со вашиот паметен телефон и само еден клик ве дели од слушањето на омилената музика. Секоја слушалка е опремена со копче дизајнирано да спречи случајни и несакани притискања на неа. Доколку притиснете два пати на копчето ќе го активирате вашиот гласовен асистент (кој пак, мора да биде поддржан и на вашиот смартфон).

Разликата со претходната верзија е во тоа што новите Mi TWS Earbuds S веќе не се базираат на Master-Slave врска и не ја поддржуваат како што тоа го правеа нивните претходници. Наспроти тоа, новите слушалки автоматски ќе се поврзат уште првиот пат кога ќе ги споите со телефонот а преминот на начинот на употреба од Monaural / Binaural се префрлува едноставно,па така по желба ќе можете да ја користите само едната слушалка на Моно начин.

Уште една разлика која пак, ќе ги воодушеви љубителите на игри е новиот "Gaming" начин на работа со уште помало задоцнување (латентност), а се активира на копчето на мобилната слушалка.

Иако се со мала тежина од само 5 грама, слушалките може да издржат автономија во работењето дури до 4 часа, која пак, може да се продолжи на 12 часа доколку ги наполнете во приложеното куќиште, кое воедно претставува и станица за полнење.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
TWSEJ05LS
Боја
Црна
Функции
Bluetooth 5.0, DSP звучна изолација, автономија при слушање музика до 4 часа
Напредни функции
DSP/AAC/SBC, Bluetooth: V5.0, HFP / A2DP / HSP / AVRCP
Батерија
капацитет на куќиште на батеријата 300mAh, капацитет на батеријата на слушалките 40mAh
Димензии и тежина
62×40×27.2мм, тежина: 0.04кг
Пакет
1 x безжични слушалки со куќиште, 1прирачник за употреба
Гаранција
6 месеци

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi True Wireless Earphones S (Redmi AirDots S) – Безжични слушалки – Црни

Безжични слушалки, Bluetooth 5.0, TWS, "Game-mode", DSP технологија, AAC, SBC

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | Гаранција 6 месеци

Остави коментар

PrestaShop