Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike Статичен велосипед црн

Шифра: 001059

24990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Магнетен систем, држач за телефон или таблет, ергономски и елегантен дизајн

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава 3-5 работни дена | 2 години гаранција

Количина
На залиха

YESOUL C1H Статичен велосипед


Велосипедот за вежбање YESOUL C1H ќе ви овозможи да ја подобрите вашата физичка кондиција на лесен и пријатен начин од удобноста на вашиот дом. Со негова помош, ќе можете редовно да го следите вашиот напредок и да следите и поставувате тренинзи и предизвици на начин кој најмногу ви одговара.

Како и останатите велосипеди за вежбање од семејството YESOUL, моделот C1H исто така има навистина мала зафатнина од само 0,5м2 и тежи само 35 килограми. C1H се одликува со компактен рам од јаглероден челик, ултра тивки лежишта, алуминиумски замаец, педали со нелизгачки затворен дизајн и прилагодлива висина на рачките, како и седиштето кое е обложено со кожа за поудобно корисничко искуство. Има носивост до 120 килограми, а благодарение на вградените тркалца, можете лесно да го преместите од една во друга просторија.

YESOUL C1H го користи веќе добро познатиот систем на прилагодлив магнетен отпор без триење. Неговиот издржлив појас обезбедува тивко работење и овозможува прилагодување на неговата затегнатост, со што се намалуваат вибрациите и загубата на енергија за време на педалирање. Ременот не се лизга или отстапува, што значи подобрено искуство при користење на производот. За да го контролирате интензитетот на самиот тренинг, отпорот може да се прилагоди според вашето фитнес ниво. За таа цел, едноставно свртете го копчето нагоре или надолу за да го поставите саканиот интензитет и притиснете ја лентата за отпор за да го запрете алуминиумскиот замаец.

Верзијата C1H е опремена со интегриран Bluetooth 4.0, кој овозможува поврзување со вашиот паметен телефон или таблет и е компатибилен со IOS и Android 5.0 и со понови верзии на оперативни системи. Преку апликацијата Yesoul, можете да го следите вашиот напредок во реално време и да ги гледате клучните статистики како што се: брзина, растојание, потрошени калории, пулс или ниво на отпор и времетраење на тренингот. Можете исто така да ја зачувате вашата статистика или да ја споделите со вашите пријатели. Покрај горенаведеното, апликацијата ви нуди и импресивен број спортски курсеви, тренинзи во живо, планови за обука, велосипедски заедници итн.

Технички податоци

Бренд
Yesoul
Модел
C1H
Боја
Црна
Поврзување
мобилна апликација Yesoul Sports
Димензии и тежина
100 цм X 51 цм X 125 цм, Тежина 33 килограми, Димензии на педалите 10,3 цм X 7,5 цм
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

Оценка: 
Број на рецензии: 1 
Оценка 

19-03-2024

Top

Lesen, cvrst, celosno tivok. Prebrzo dostaven i lesen za sklopuvanje

Остави коментар

Xiaomi Yesoul C1H Spinning Bike Статичен велосипед црн

Магнетен систем, држач за телефон или таблет, ергономски и елегантен дизајн

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава 3-5 работни дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop