JIMMY HW10 Pro Безжична правосмукалка

Шифра: 001080

31990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мотор 400W, технологија на двојни резервоари, OLCD екран, автономија до 80 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


JIMMY HW10 Pro Безжична правосмукалка

JIMMY HW10 Pro е безжична 3 во 1 правосмукалка, која со помош на идеалната интеграција на вшмукување, миење и сушење на подот, овозможува лесно и темелно чистење на вашиот дом, а воедно ви заштедува време и енергија,

Новиот член на семејството Jimmy има надграден водоотпорен мотор изработен од легура на магнезиум, кој обезбедува високи перформанси на секоја површина и за секаков вид нечистотија. Повеќенаменскиот HW10 Pro е опремен со тврда четка за под и четка за длабоко чистење на теписи, додека ексклузивниот дизајн на главата на четката овозможува чистење без дамки покрај ѕидовите и тешко достапните агли. Треба да се напомене дека правосмукалката овозможува и автоматско прилагодување на моќта на вшмукување во зависност од видот на подната површина (во избраниот автоматски режим на употреба). Горниот дел од новиот HW10 Pro исто така може да се отстрани, па ќе се претвори во рачна правосмукалка која лесно ќе ги чисти душеците, софите и другиот тапациран мебел.

Миењето на подот со новиот JIMMY HW10 Pro е лесно, со помош на копчето за контрола на испуштањето вода одлучувате кога и каде да го измиете подот, а исто така ви овозможува да ја дозирате потребната количина на вода, што го прави совршен избор дури и за најчувствителните површини како паркет/ламинат... Правосмукалката е опремена со два резервоари за да ја одржува чистата вода одвоена од нечистата вода, а исто така ја одвојува вшмуканата течност од цврстите честички за попрактично чистење на резервоарите.

По чистењето, ставете го HW10 Pro на држачот, притиснете го копчето и лесно активирајте ја програмата за самочистење, која ви овозможува да ги исплакнете валјакот и другите компоненти за да останат чисти за следната употреба. Кога ќе заврши функцијата за чистење, JIMMY HW10 Pro исто така автоматски го активира воздушниот млаз, кој го суши цилиндерот и на тој начин ги спречува непријатните мириси.

За да се овозможи лесно ракување со новата безжична правосмукалка, таа е опремена со 3D паметен OLCD екран кој нуди јасна и шарена слика со сите информации што ви се потребни, како што се: ниво на батерија, режим на работа, потсетници за одржување итн. За уште поголема удобност, додадена е и функција за гласовен потсетник што ве потсетува да додадете вода кога резервоарот е празен, да го исчистите резервоарот за нечиста вода кога е полн и многу повеќе.

Jimmy HW10 Pro е опремен со литиумска батерија со 3800 mAh, која обезбедува автономија до 80 минути рачна употреба во режимот ECO. Батеријата е отстранлива, нејзиниот заменлив дизајн на тој начин може да го удвои времето на автономија со купување дополнителна батерија, што е идеален избор при чистење на поголеми куќи.

Технички податоци

Бренд
Jimmy
Модел
HW10 Pro
Моќ
Моќ:400W, Гласност:82dB
Напредни функции
резервоар за прашина: 200ml, резервоар за чиста вода: 500ml, резервоар за валкана вода: 400ml, OLCD Zaslon
Батерија
3800mAh
Гаранција
2 години(6 месеци на батерија)

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY HW10 Pro Безжична правосмукалка

Мотор 400W, технологија на двојни резервоари, OLCD екран, автономија до 80 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop