JIMMY BX7 Pro рачна UV правосмукалка

Шифра: 000787

9190 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Отстранување на грини со LED UV дејство, ултразвучна стерилизациска технологија, интелигентен сензор за откривање прашина и грини, три режими на работа, моќност од 700W, сад за прашина од 0,5l, двојна циклонска филтрација, патентирана четка од 240 mm, 78 dBA.

Количина
На залиха

JIMMY BX7 Pro рачна UV правосмукалка

JIMMY BX7 Pro доаѓа опремен со мотор со високи перформанси, технологија за ултразвучна стерилизација и дополнителна технологија за топлина, која за само 5 секунди го загрева воздухот во него до 60° (симулација на топлината на сонцето). успешно елиминира до 99,99% на грини и несакани бактерии. Правосмукалката е идеален избор за дезинфекција на душеци, софи и друг тапациран мебел, бидејќи нема да ја оштети површината на самата ткаенина за време на нејзиното работење.

Исклучителните перформанси на новиот BX7 Pro се засноваат на иновативен систем за филтрирање со двојни циклони кој може потемелно да ги одвои честичките прашина од воздухот и да спречи затнување на воздушните канали и да отстрани цела палета на алергени. Како и неговиот претходник, моделот BX7 Pro е опремен и со интелигентен сензор за откривање прашина и грини, кој со голема точност ќе ја пресмета количината на нечистотија што се наоѓа на одредена површина. Црвениот LED индикатор ќе ве предупреди за голема количина нечистотија и грини, портокаловото светло ќе значи малку помала количина на нечистотија и грини, а зеленото светло ќе значи дека површината е целосно чиста. Новата рачна правосмукалка користи валчест четка од 240 mm со влошки од гума и најлонска волна и сопствен мотор за поефикасно вшмукување, што овозможува побрзо и посилно ротирање и поголема сила на удар.

Постојат 3 режими на работа:

- Вшмукување и ултразвучна операција,

- Вшмукување  и тапкање,

- Вшмукување, тапкање и ултразвучно дејство.

На крајот, треба да напоменеме дека производот е опремен со сертификат Britixh Allergy Foundation за отстранување на грини и бактерии, а неговата употреба и одржување се исклучително лесни, бидејќи сите негови делови лесно се отстрануваат и мијат.

Технички податоци

Бренд
JIMMY
Модел
BX7 Pro
Моќ
моќност: 700W
Пакет
1 X JIMMY BX7 Pro рачна UV правосмукалка

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY BX7 Pro рачна UV правосмукалка

Отстранување на грини со LED UV дејство, ултразвучна стерилизациска технологија, интелигентен сензор за откривање прашина и грини, три режими на работа, моќност од 700W, сад за прашина од 0,5l, двојна циклонска филтрација, патентирана четка од 240 mm, 78 dBA.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop