JIMMY WB73 рачна UV правосмукалка

Шифра: 000788

8590 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Отстранување на грини со LED UV дејство, двојна стерилизација, интелигентен сензор за откривање прашина и грини, три режими на работа, моќност од 600W, сад за прашина од 0,5l, двојна циклонска филтрација, патентирана четка од 240 mm, 78 dBA.

Количина
Распродадено


JIMMY WB73 рачна UV правосмукалка

Дали знаевте дека само 1 грам вакумирана прашина од нашиот кревет содржи до 132.270 грини кои му штетат на нашето здравје и можат да предизвикаат алергиска реакција/осип, да го поттикнат развојот на астма и други респираторни проблеми? За да го решите овој проблем, ви претставуваме нов производ од компанијата JIMMY - рачната правосмукалка WB73, која ги отстранува бактериите и грините со функција на двојна стерилизација.

JIMMY WB73 може да се пофали со иновативен двоциклонски систем за филтрирање кој може потемелно да ги одвои честичките прашина од воздухот и да спречи затнување на воздушните канали и да отстрани цела палета на алергени. Неговата специјално дизајнирана функција за отстранување до 99,99% од бактерии и грини вклучува ултразвучна LED UV технологија за стерилизација од 6W, која емитува ултравиолетови зраци за да ги отстрани несаканите бактерии и грини. Истражувањата докажаа дека ултравиолетовите зраци во опсег помеѓу 20.000-50.000 Hz влијаат само на грините и се безопасни за човечкото тело. Моделот WB73 е опремен и со интелигентен сензор за откривање прашина и грини, кој со голема точност ќе ја пресмета количината на прашина на одредена површина. Црвениот LED индикатор ќе ве предупреди за голема количина нечистотија и грини, портокаловото светло ќе значи малку помала количина на нечистотија и грини, а зеленото светло ќе значи дека површината е целосно чиста.

JIMMY WB73 има композитна четка широка 240 mm со меки влакна и гумени ленти за поефикасно чистење, што ви овозможува брзо и темелно отстранување на нечистотијата, влакната, влакната од домашни миленици, ситната прашина и другите остатоци од која било површина без да се грижите дека ќе бидат оштетени, бидејќи гореспоменатиот дизајн ја штити површината на самата ткаенина. Целата нечистотија се собира во резервоар за прашина од 0,5 l, кој може лесно да се отстрани и да се измие по секоја употреба. Со цел да се справи со различните потреби за чистење, новиот JIMMY WB73 е опремен со три режими на работа: - вшмукување и ултразвучно дејство, - вшмукување и тапкање, - вшмукување, тапкање и ултразвучно дејство.

Технички податоци

Бренд
JIMMY
Модел
WB73
Моќ
моќност: 600W, UV Светилка: 6W
Димензии и тежина
Тежина: 2.17 Kg Димензии: 410 X 338 X 240mm

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY WB73 рачна UV правосмукалка

Отстранување на грини со LED UV дејство, двојна стерилизација, интелигентен сензор за откривање прашина и грини, три режими на работа, моќност од 600W, сад за прашина од 0,5l, двојна циклонска филтрација, патентирана четка од 240 mm, 78 dBA.

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop