JIMMY H8 Pro Безжична правосмукалка

Шифра: 429571

18990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

мотор 500W, 110 000 вртежи во минута, LED екран, 4 начини на работа

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома 

Количина
Распродадено


JIMMY H8 Pro Безжична правосмукалка

Jimmy H8 Pro безжичната правосмукалка е совршена за чистење на сите површини во домот. Едноставна е за користење и е опремена со дигитален мотор кој работи со 110 000 вртежи/мин и моќ од 500 W. Автономијата на батерија може да достигне и до 70 минути*.

Се карактеризира со модерен и ергономски дизајн и практична рачка која го олеснува движењето при чистењето.

Патентираниот состав "Horizontal Cyclone" ја зголемува брзината на циркулација на воздух и ги елиминира можните препреки, ја зголемува ефикасноста на филтрацијата и го продолжува животниот век на производот.

Вградениот LED екран ги прикажува сите информации во реално време и со тоа ја олеснува организацијата во чистењето. Правосмукалката е опремена и со батерија од 3000 mAh. Може да се полни додека е приклучена на правосмукалката или пак посебно на држачот за батерија.

Jimmy H8 Pro при автоматски начин на работа може да ги препознае различните видови под и да ја прилагоди моќта на вшмукување за што поефикасно чистење. Се карактеризира со 4 начини на работа: Eco за чистење на тврди површини, Turbo за чистење теписи, Max за чистење со поголема моќ и Auto за автоматско подесување на моќта.

Главната ротациона четка е посебно дизајнирана со структура која спречува заплеткување на влакна и поради тоа правосмукалката е идеален избор за домови во кои има домашни миленичиња.

Jimmy H8 Pro доаѓа во пакет заедно со различни додатоци кои значително ќе го олеснат чистењето на тешко достапните места: главна моторизирана четка за под, 2во1 четка за агли и вдлабнатини, 2во1 четка за тапацир, мека четка, црево, метална цевка и продолжеток за различни агли и делови низ домот.

Важно: Потребно е редовно чистење на производот и одржување и употреба на исправни резервни делови како што се филтрите, четките и слично. Правосмукалката не е наменета за вшмукување детергенти, масло, стаклени парчиња, вода, водена прашина и ситни честички како пепел. Штетите на производот предизвикани од неправилна употреба не се покриени со гаранција.

*Автономијата која е наведена од производителот се однесува на основно користење во ECO начин. Употребата на правосмукалката во другите начини како и употребата на дополнителната опрема резултира со пократка автономија. На времетраењето на батеријата може да влијаат и други фактори како нечистотија навлезена внатре, запушен филтер, дотраена батерија и слично.

Технички податоци

Бренд
Jimmy
Вид на дисплеј
LED
Моќ
500W, 110 000 вртежи во минута
Батерија
3000 MAh со време на полнење 3-4 часа
Димензии и тежина
Големина на правосмукалката 1140 X 244 X 105мм, Тежина 2,62кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY H8 Pro Безжична правосмукалка

мотор 500W, 110 000 вртежи во минута, LED екран, 4 начини на работа

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop