• Ново

WalkingPad KingSmith Multiple Functions Workout Bench Ultimate - мултифункционална клупа за вежбање

Шифра: 007777

Мултифункционална справа за вежбање, тркалца за лесен пренос 

Количина


KingSmith Multiple Functions Workout Bench Ultimate – мултифункционална клупа за вежбање

Променете ја рутината за вежбање засекогаш со мултифункционалната фитнес клупа на KingSmith. Овој мултифункционален фитнес уред ќе ви овозможи да го вежбате целото тело без да излезете од дома, благодарение на бројните додатоци и неговото прилагодливо седиште во 2 наклони. Од тегови за функционални тренинзи, до еластични јажиња и пружини за вежбање на градите, дел за зајакнување на нозете и многу повеќе, Kingsmith клупата ќе биде вашиот идеален сојузник за да го зацврстите целото тело. Сето ова заедно со дизајнот специјално конципиран да зафаќа минимален простор и да ви овозможи удобност при користење и складирање.

Прилагодлив наклон на седиште

Наклонот на седиштето може да се прилагоди на 45 и 85 степени.

Флексибилни пружини

Пружините може да се прилагодат на три наклони: 45 степени, 90 степени и 135 степени.

Повеќекратни прилагодувања на отпорот

Две сета јажиња со отпор од 5 кг/10 кг се комбинираат на различни начини за да се постигне ефект на тежината од 10, 20 и 30 кг. Погоден е за целото семејство за различен интензитет на вежби.

15 типови на спортски додатоци, три режими на вежбање

Мултифункционалниот интерфејс и многуте опции го прават тренингот динамичен и интересен. Потребни ви се само 0,4 квадратни метри простор. Модерниот дизајн одговара на различни ентериерни стилови, па кога не се користи за вежбање, ќе биде кул парче мебел. Сите додатоци може да се сокријат внатре, а дизајнот со тркалца, ви овозможува лесен пренос низ просториите. 

Вклучени додатоци:

1 x боксерска топка 

2x10kg јажиња со отпор

2x20kg јажиња со отпор

1x шипка 

2x16kg еластични јажиња

2x8kg еластични јажиња

2x рачки

2x3 кг тегови

1x Држач за нозе

Најчесто поставувани прашања 

1. Што е добра клупа за вежбање?

Како еден од уредите за вежбање дома, клупата за вежбање WalkingPad има неколку предности, дизајн на преклопување што заштедува простор, модерен стил на мебел од висока класа и висококвалитетни и еколошки суровини, така што клупата за вежбање е комбинација од добар изглед и безбедност.

Комбинирајќи повеќе видови на вежбање, клупата за вежбање е претставена со исклучителен дизајн и сеопфатна функција, вешто осмислениот дизајн ги крие спортските елементи кога не се користат, овозможувајќи клупата за вежбање подобро да одговара на просторот кога не се користи.

Во комбинација со 15 видови додатоци, клупата за вежбање ќе овозможи многу вежби кои ги таргетираат мускулите на целото тело, што овозможува удобен и ефикасен начин да спортувате дома и да уживате во вежбањето.

2. Кои се функциите на оваа клупа за вежбање?

Клупата за вежбање главно со три спортски режими. Во рамките на овие три режими, клупата може да постигне стотици вежби за вежбање и да ги задоволи различните барања на домашно вежбање, како што се вежбање јога, вежбање отпор, вежба за регенерација, движење со опрема и сл.

Дизајнирана е за различни групи на корисници. За возрасни, неговата основна функција може да се користи за вежби за раце, нозе, грб и стомак, како и за градење на пекторални мускули на основната функција, а можете да истражувате и други методи на вежбање. Дизајнирана е за четири типа на спортски методи за млади луѓе, тренинг за сила, експлозивност, издржливост и координација.

3. Кои се димензиите и тежината на клупата за вежбање?

Клупата за вежбање WalkingPad тежи 26 кг и зафаќа површина од само 0,4 квадратни метри, што се карактеризира главно со малиот волумен, малата тежина и различните практични функции. Дизајнирана со флексибилен дизајн на тркалца, клупата за вежбање е лесна за складирање и движење.

4. Која е спортската опрема на клупата за вежбање?

Во моментов, клупата за вежбање WalkingPad има 15 спортски додатоци.

5. Кој може да го користи овој производ?

Оваа клупа за вежбање е погодна за вежбање за целото семејство, така што без разлика во која возрасна група сте, можете да најдете активност која ви одговара, особено погодна за лесно вежбање дома. Помага во ублажување на заморот, подобрување на физичката кондиција и физичка и ментална благосостојба.

6. Дали треба сами да го монтирате производот?

Производот не треба да се монтира. Едноставно треба да комбинирате и употребувате додатоците според вашите потреби за тренингот.

7. Која е максималната тежина за тренинг со отпор и како да се прилагоди?

Клупата за вежбање е усогласена со четири отпорни јажиња и може да постигне три типа на вредности на отпор и максимална тежина од 60 килограми. При користење на две црни отпорни јажиња, вредноста на отпорот е 20 кг, со две жолти јажиња, вредноста е 40 кг, а кога се користат заедно, можете да доживеете максимална вредност на отпорот од 60 кг.

8. Како да ја одржувате оваа клупа за вежбање?

Имајќи ги целосно предвид потребите на корисниците на уредот за домашна употреба, користени се квалитетни и издржливи материјали за седечкиот, главната структура и надворешниот капак, сите овие материјали се еколошки, не бараат посебно одржување и може да се чистат секојдневно.

WalkingPad_Bench_1270x.jpg

Технички податоци

Бренд
KingSmith WalkinPad
Модел
Ultimate
Функции
мултифункционална справа за вежбање, ергономски обликувана
Димензии и тежина
отклопена (1170*1415*1105 мм) преклопена ( 1170*340*415) тежина 27 кг.
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

WalkingPad KingSmith Multiple Functions Workout Bench Ultimate - мултифункционална клупа за вежбање

Мултифункционална справа за вежбање, тркалца за лесен пренос 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop