Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Трака за трчање

Шифра: 485226

48990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мотор од 918W, преклоп до 180 степени, трчање и пешачење 0.5-12 км/ч, brushless мотор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава 3-5 работни дена | 2 години гаранција | Ексклузивни дистрибутери во Македонија

Количина
На залиха

KingSmith WalkingPad X21 трака за пешачење и трчање

Се карактеризира со практично двојно преклопување се со цел да може полесно да се складира по тренингот. Првата и значајна карактеристика на траката е тоа што нуди незаборавно искуство во вежбањето.

WalkingPad X21 се карактеризира со можност за слободно подесување на брзината од 0.5 до 12 км/ч. Поддржува автоматски и рачен начин на работа. Со рачен начин на работа, контролата на брзината се управува преку KS Fit апликацијата или копче, додека пак при автоматски начин, траката сама ја регулира брзината врз основа на положбата на стапалата. За почеток препорачливо е да одберете рачен начин на работа бидејќи е полесен за управување, а кога по некое време ќе се навикнете на траката и нејзината функција, може да преминете и на автоматски начин.

Максимална тежина издржува до 110 килограми.

Атрактивниот и ергономски дизајн е еден од поважните елементи на новата трака. Заоблениот LED екран со LCD копче секако овозможува одличен визуелен ефект. За што поголема удобност, задолжени се исто така и EVA перничињата кои го омекнуваат(ублажуваат) ударот на колената.

Што се однесува до безбедноста пак, WalkingPad X21 има дополнителна сигурносна тока и предна рачка/преграда. Рачката овозможува дополнителна рамнотежа додека пак сигурносната тока делува како копче за аларм во случај да имате потреба траката да застане.

WalkingPad X21 поддржува NFC.

Xiaomi traka x21Xiaomi lenta x21Xiaomi Walkingpad X21Xiaomi Walkingpad X21Xiaomi Kingsmith Walkingpad X21Xiaomi Kingsmith Walkingpad X21 traka za trcanjeXiaomi Kingsmith Walkingpad X21 lenta za trcanjeXiaomi Kingsmith Walkingpad X21 lenta za trcanjeXiaomi Kingsmith Walkingpad X21 lenta za trcanjeXiaomi Kingsmith Walkingpad X21 lenta za trcanje

Технички податоци

Бренд
KingSmith Walking Pad
Модел
X21
Боја
Црна
Функции
трчање и пешачење, 0.5 -12 км/ч
Димензии и тежина
710 x 95 5x 226мм, тежина 33 кг, тежина на пакет 42кг
Гаранција
1 годинa

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi KingSmith Walking Pad X21 - Трака за трчање

Мотор од 918W, преклоп до 180 степени, трчање и пешачење 0.5-12 км/ч, brushless мотор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава 3-5 работни дена | 2 години гаранција | Ексклузивни дистрибутери во Македонија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop