• -3000 

JIMMY H9 Pro Безжична правосмукалка

Шифра: 442199

24990 
21990 ден заштеди 3000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Мотор 600W, 110 000 вртежи/мин, LED екран, автономија до 80 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Количина
ПРЕД-НАРАЧКА

Безжичната правосмукалка Jimmy H9 Pro го достигнува врвот во серијата ,,H'' правосмукалки, специјално дизајнирана со патентиран систем за чистење на хоризонтален циклон! Едноставна и лесна за употреба, опремена е со дигитален мотор без четки што работи со 110.000 вртежи во минута со импресивна моќност од 600 W. Сo вшмукувачка моќ од 200 AW која овозможува висока ефикасност врз сите видови површини. Ако сакате беспрекорно чисти површини во вашиот дом а истовремено и одлична правосмукалка опремена со цела низа додатоци за полесно чистење - H9 Pro е вистинскиот избор за вас!

Серијата „H“ воведе патентиран систем „Хоризонтален циклон“ кој ја зголемува брзината на циркулација на воздухот и дополнително ги отстранува можните пречки како на пример запушување,со што ја зголемува ефикасноста на филтрацијата, и го продолжува животниот век на правосмукалката.

Покрај исклучителната моќност, Xiaomi JIMMY H9 Pro, исто така, е опремена со иновативна цевка што може да се расклопи и ви овозможува лесно да достигнете до најтешките агли, како што е просторот под мебелот, и слично. Покрај тоа, благодарение на модерниот и ергономски дизајнот како и практичните рачки, ви овозможува да одржувате правилно држење на телото без дополнителен напор за време на чистењето.

Вградениот LED екран ги дава сите информации во врска со правосмукалката во реално време, а вклучената литиумска батерија со капацитет од 3000 mAh дава долга автономија до дури 80 минути. Батеријата може да се полни додека е поставена на правосмукалката и посебно на држачот за батерија. Со цел што побрзо да ја наполнете, моделот е придружуван од посебен дел односно таканаречена закачалка на која може да се постави самата правосмукалка без притоа да го оштетите ѕидот.

Кога Jimmy H9 Pro е подесен на автоматски начин на работа може да препознае различни типови подни површини и да ја прилагоди моќта за што попаметно и поефикасно чистење. Се карактеризира со 4 начини на работа: Eco начин за чистење на тврди подови, Turbo начин за чистење теписи, Max начин за чистење со поголема моќ и Auto за автоматско подесување на моќта.

Исто така, со цел да ги исчисти беспрекорно и најтешките теписи, со помош на главната ротациона четка, во пакувањето има и посебна четка за чистење теписи која може дополнително да ја монтирате за да добиете оптимални резултати.

Главната ротациона четка помага во елиминација на прашина и поголеми честички нечистотија и тоа со посебно дизајнирана структура која спречува влакната да се заплеткаат. Овој додаток е посебно наменет и се препорачува за сите оние кои имаат домашни миленичиња.

Иновативната технологија која е применета кај главната четка автоматски ги препознава површините за чистење и врз основа на тоа ја регулира моќта (при подесен автоматски начин).

Jimmy H9 Pro е опремена со различни додатоци со чија помош значително ќе си го олесните чистењето (главна четка за под, четка за теписи, 2 во 1 четка за агли и вдлабнатини, 2 во 1 четка за навлаки, мека четка, флексибилно црево, метална цевка, конектор за различни агли). Исто така, батеријата може да се одвои и да се наполни на посебното куќиште за полнење.

Технички податоци

Бренд
Jimmy
Модел
H9 Pro
Моќ
600W, 25000Pa
Напредни функции
Сад за прашина од 0.6 литри
Батерија
3000mAh
Гаранција
2 години(1 година на батерија)

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

JIMMY H9 Pro Безжична правосмукалка

Мотор 600W, 110 000 вртежи/мин, LED екран, автономија до 80 минути

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 2-3 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop