Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

Шифра: 339827

4390 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Сензор Sony IMX323, 1944p Full HD, 5MP, 140 °

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

Возете паметно и сигурно!

HD паметната камера Xiaomi 70mai Pro претставува скриен чувар за вас и за вашиот автомобил. Sony IMX323 сензорот за слики овозможува врвен квалитет на сликите а некои карактеристики како што се WiFi, G-сензор, ноќно снимање, контрола на паркирањето и многу други ќе ви овозможат удобно и сигурно возење без потешкотии.

Причини поради кои би ја купиле паметната камера:

На дофат на рака ќе имате сигурни видео докази со тоа што производот функционира како нем сведок на лице место

Автоматско снимање на паркирањето - G сензорот го препознава движењето . Камерата автоматски ќе овозможи видеоо записи и кога моторот е исклучен.

Снимајте моменти од патувањето - 70mai камерата може да ги сними сите интересни слики и пејзажи од вашето патување. На тој начин секогаш ќе имате на дофат на рака спомени од вашето најубаво патување

Висока резолуција – куќиштето е така дизајнирано да ги намали вибрациите и да ја издвои топлината од фотоапаратот. Истиот може да се пофали со Full HD објектив од 1944 p и широк агол од 140 °, а со самото тоа овозможува незаборавно искуство.

Камерата е дизајнирана на начин што е пригодна за било каква внатрешност на автомобил, а имате и можност да ја сокриете зад ретровизорот.

Xiaomi 70mai Dash Cam ве предупредува при опасност од судир со друго возило како и при несвесно скршнување од лентата на начин што во реално време ќе ве извести за опасноста.

Гласовна контрола – Гласовната контрола ви овозможува во целост да се посветите на возењето. Се карактеризира со брза и едноставна инсталација.

* Препорачуваме купување на GPS модулот за користење на ADAS- (Advanced Driver Assistance).

Возете паметно и сигурно дури и кога патувате на одмор!

Функции:

Резолуција: 1944P (2592 x 1944)

Видео: 30 сликички во секунда

Видео излез: AV излез, HDMI

Формат на слики: JPEG

Резолуција на слики: 2M (1920 x 1080)

Вграден звучник

Контрола при паркирање: да

Време на снимање : 20 мин

Ноќно снимање: да

Ноќно снимање на оддалеченост од 20 метри

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Dash Cam Pro
Боја
Црна
Компактибилност со ОЅ
Android 4.3; iOS 8.0
Проширлива меморија
microSD до 64 GB
Предна камера
2592 x 1944 FHD
Димензии и тежина
87мм x 53мм x 18мм, 0.0700 кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi 70mai Dash Cam Pro 5MP

Сензор Sony IMX323, 1944p Full HD, 5MP, 140 °

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop