XIAOMI IMILAB EC2 1080P Сигурносна надзорна камера без gateway

Шифра: 000261

5990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Надворешна безжична надзорна камера, агол на снимање од 120 °, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Количина
Распродадено


XIAOMI IMILAB EC2 1080P сигурносна надзорна камера без gateway

Камерата се продава без gateway. Xiaomi IMILAB EC2 надзорната камера поврзете ја на апликацијата Mijia и надгледувајте што се случува пред вашиот дом или канцеларија во реално време, а благодарение на вградениот звучник и микрофон комуницирајте и од далечина во било кое време.

Камерата е опремена со најмодерна технологија на вештачка интелигенција(Пасивна инфрацрвена технологија), која ги препознава предметите што создаваат топлина и на тој начин разликува домашно милениче, човек или некој трет предмет во движење, па така на некои од овие движења ќе добиете известување.

Одличен квалитет на сликите Xiaomi IMI EC2 со 1080P висока резолуција и отвор F2.6 ќе ви овозможи јасни и кристално чисти фотографии, така што деталите од било кој снимен настан ќе бидат видливи и во темница и на оддалеченост од 100 метри, а пак осумте инфрацрвени светла автоматски ќе се активираат и при послаба светлина. Камерата се карактеризира со вградена литиумска батерија со капацитет од 5100mAh, така што нема да наидете на проблеми при инсталацијата или полнењето, па така може да ја користите на отворено или затворено без притоа да мора да обезбедите напојувачки кабли и слично.

Може да ја зацврстите со нешто посилен лепак или пак да ја прицврстите со помош на двата шрафови. Со само едно полнење на батеријата, камерата може да функционира и до 100 работни денови, така што годишно ќе биде потребно полнење на истата само 4 пати.

Со цел да се овозможи постабилен мрежен сигнал за време на далечинскиот пренос на податоци и помала енергетска потрошувачка, камерата е опремена со таканаречен отвор во кој може да вметнете MicroSD картичка.

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
CMSJ11A - Камера
Боја
Бела
Оперативен систем
Android 4.4 / IOS .9.0
Проширлива меморија
Micro SD до 64GB
Wireless
WiFi 802,11 b / g / n 2,4 GHz
Микрофон
вграден
Сертификат за отпорност на вода и прашина
IPX65
Димензии и тежина
47 X 73 X 140,4 мм Тежина: 0,270 кг
Пакет
1 надзорна камера

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

XIAOMI IMILAB EC2 1080P Сигурносна надзорна камера без gateway

Надворешна безжична надзорна камера, агол на снимање од 120 °, ноќно снимање

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 година гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop