• -5000 

Xiaomi VIOMI SE Роботска правосмукалка - бела

Шифра: 372010

25990 
20990 ден заштеди 5000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

2200Pa, влажно чистење и вшмукување, 2во1 резервоар за вода и прашина, сензори и алгоритми

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


VIOMI SE роботска правосмукалка - бела

Ви го претставуваме новиот VIOMI SE робот правосмукалка, дизајниран со сите потребни функции на врвна роботска правосмукалка.

Роботот, со помош на паметниот ласерски состав LDS со скенер од 360° и AI алгоритам за прецизно мапирање на просторот, може на прецизен начин да направи план за чистење на просторијата, додека пак AI паметното чистење од Y-тип значително ќе ја подобри ефикасноста и ќе овозможи темелно чистење. AI прави интеракција со околината така што на паметен начин ќе го одбере оптималниот пат, што автоматски го скратува времето на чистење и ја зголемува ефикасноста на чистењето за дури 30%.

Добивајте известувања на вашиот смартфон во реално време, а со помош на апликацијата ќе имате можност да одберете просторија која сакате да биде исчистена или некое друго точно определено место, да го одберете времето или распоредот на чистење. Може да креирате 7 распореди на чистење, а роботот ќе креира дури 5 различни мапи.

Со помош на NIDEC моторот(brushless), Viomi SE добива моќност од 2200 PA така што на моќен начин ќе го исчисти вашиот дом во само еден циклус. Не е важно дали имате теписи или можеби нерамен под, Viomi SE без никаков проблем ќе ги избегне препреките и ќе се искачи на висина до 2 цм. Сетот сензори, 12 вкупно, има за цел да му овозможи на роботот што поефикасно да се справи во сложена просторија на начин што многу брзо ќе го запознае теренот и лесно ќе ги избегне сите препреки. Viomi SE користи 2во1 резервоар за вода и прашина со капацитет од 500 мл (300 мл резервоар за прашина и 200 мл за вода). Роботот автоматски го регулира изнесот на вода така што рамномерно ја испушта истата и со тоа спречува несакано протекување на некои површини.

Батеријата од 3200 mAh овозможува автономија на производот до 120 минути, што е доволно за чистење на простор до 200 метри квадратни со само едно полнење. Доколку за време на чистењето се испразни батеријата, роботот автоматски ќе се наполни и ќе продолжи со чистењето од каде застанал, без притоа да прескокнува некои делови или пак да ги повторува веќе исчистените.

Технички податоци

Бренд
Viomi
Модел
SE
Боја
Бела
Моќ
2200Pa
Батерија
3200mAh
Димензии и тежина
350мм x 350мм x 94.5мм, 4.4кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi VIOMI SE Роботска правосмукалка - бела

2200Pa, влажно чистење и вшмукување, 2во1 резервоар за вода и прашина, сензори и алгоритми

Официјални дистрибутери во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop