• -2400 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Роботска правосмукалка

Шифра: 000198

18390 
15990 ден заштеди 2400  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Паметна роботска правосмукалка, моќност на вшмукување 2500Pa


Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

Еден од најекономичните лајт верзии на роботските правосмукалки се одликува со вграден сензор LDS (ласер сензор за растојание) и капацитет на резервоарот за прашина од 0.60л. Резервоарот за вода има капацитет до 200мл.

Mi Robot Vacuum Mop располага со батерија од 2400mAh. Доколку при работа останат 15% капацитет, роботот автоматски се враќа на базата за полнење сѐ додека не е повторно спремен да го продолжи чистењето од точката до која застанал со чистење.

Филтерот за вода целосно го контролира излезот на вода при миење на подот. Освен тоа, роботот е така дизајниран што на лесен начин ќе дополните вода и повторно ќе го приклучите џогерот.

Првото прашање кое секогаш си го поставуваме, зборувајќи за роботите, е тоа дали роботот има капацитет да го исчисти нашиот дом на ефикасен начин како што ние би сакале. Затоа тука е LDS сензорот со скенер од 166 степени кој ја набљудува површината во домот со цел да го избере најкраткиот пат за чистење.

Се советува да се користи дестилирана вода во соодветниот резервоар. Разни средства и детергенти може да предизвикаат оштетување на роботот.

За подолго чистење и попрецизно скенирање од 360° ја препорачуваме неговата уште поусовршена верзија -> Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P - Бел 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Robot Vacuum Mop (STY1J01ZHM)
Моќ
2500Pa
Сензори
LDS, сензор за ниво, анти судир сензори, жироскоп, акцелерометар
Батерија
2400mAh, литиумска
Димензии и тежина
35.3x35x8.15; 3.6кг

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Роботска правосмукалка

Паметна роботска правосмукалка, моќност на вшмукување 2500Pa


Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop