• -20000 

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150"

Шифра: 000527

139990 
119990 ден заштеди 20000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

4K (3840x2160) UHD резолуција, Bluetooth 4.0, WiFi 2.4 / 5GHz, 80"- 150" прикажување на проекција

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Ви претставуваме еден од најнапредните модели на проектори со висока UHD резолуција од 3840x2160.

Исклучително кратка оддалеченост потребна за проекции на слики од дури 150"! Проекторот е наменет за ултра кратка проекција со напредна технологија на ласерски екран (ALPD) кој и дава одличен квалитет на сликата во HD со 1600 ANSI и контраст 3000:1 со оддалеченост од само 50 центиметри.

Xiaomi ласерскиот проектор нуди извор на светлина до 5000 лумени, светлина на слика од 1600 ANSI лумени и светлина на проекциски екран од 15-18fL, во споредба со кино стандардите.

Максималната ефикасност постигнува благодарение на ALPD 3.0 технологија која ја користи самиот производ. Со ова, автоматски се корегираат техничките проблеми со бојата, контраст и светлина, подобрувајќи го на тој начин квалитетот на сликата, намалувајќи ја штетата нанесена на вашиот вид а истовремено ќе го продолжи животниот век на проекторот до 25.000 часа.

Горенаведената технологија е развиена од страна на Appotronics, фирма која во поглед на боите, контрастот и светлината е водечка на пазарот.

Xiaomi Mi Laser Projector 150" може да ги прикажува традиционалните кабелски канали преку тв приемник и слично.

Одличната слика треба да е пропратена и со одличен звук. Проекторот затоа имплементира прилагоден состав на звучниците развиена за Mi TV. Поддржува DOLBY, DTS двојно декодирање, со што може да уживате во аудио визуелно искуство како да сте во кино.

Проекторот е опремен со WiFi мрежа: 2.4GHz/5GHz dual-band и Bluetooth 4.0. Секако, поддржан е и 3D видео формат

Инсталираниот оперативен систем се базира на Android 9.0

Други спецификации:

CPU: T968 Cortex-A53 4-јадрен 1.8GHz / 64bit;

GPU: T830; 2GB DDR3 RAM и 16GB eMMC Flash ROM

Бојата е една од најважните карактеристики на екранот. Доколку распонот е премал, проекторот не може да ја прикаже нормалната боја. Лаерскиот проектор на Xiaomi користи иновативна технологија за црвено светло 16-18%. NTSC распон на боја од 85% овозможува богата репродукција.

На проекторот може да поврзете звучници, микрофон и слично. Во пакувањето ќе најдете и далечински управувач.

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150"

4K (3840x2160) UHD резолуција, Bluetooth 4.0, WiFi 2.4 / 5GHz, 80"- 150" прикажување на проекција

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава до дома | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop