• Ново

UWANT B200 Portable Spot Cleaner Преносен чистач на дамки на пареа

Шифра: 001164

19990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Паметен чистач на дамки, моќност на вшмукување 12000Pa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава од 1-2 дена | 2 години гаранција

Достапен за пред-нарачка! Предавање во достава е предвидено околу 29.05.2024!

Количина
ПРЕД-НАРАЧКА

Преносен чистач на пареа UWANT B200

UWanT B200 е револуционерен чистач на пареа со додаден режим на пареа со висока температура кој помага во борбата со тврдокорните дамки на начин на кој другите не можат.

За борба против сите видови дамки, UWANT B200 е дизајниран со голема моќност и висока температура на пареа која ги елиминира бактериите и ги отстранува дури и најтврдокорните дамки дури и под површината, што го прави одличен избор за чистење на текстил и предмети за бебиња и миленичиња. Самиот процес вклучува прскање вода под висок притисок за да се растворат дамките и нечистотијата на вашите ткаенини и тапациран мебел до длабочина од 6 см, а потоа четката со голема густина на влакната ја чисти нечистотијата (исто така можете лесно да ја замените и да го свртите вашиот B200 во машина за пареа за пеглање и стерилизирање на облека - додатокот треба да се купи посебно). Потоа следи силен вшмукувачки притисок од 12 kPa, со кој се вшмукува целата отпадна вода, а исчистената површина исто така брзо се суши по самото чистење.

Ви стојат на располагање 4 методи за чистење, така што ќе ги задоволи и најпребирливите корисници:

- режимот на пареа од 100°C е наменет за стерилизација и отстранување на тврдокорни дамки;

- методот на пеглање* е наменет за пеглање на облеката и дезинфекција на облеката со пареа;

- вообичаен начин за отстранување на стандардни дамки

- а методот со додавање на раствор за чистење е за користење детергент и за третирање тврдоглави дамки.

UWANT B200 доаѓа опремен со патентирана технологија за самочистење, така што четката и цевката автоматски се чистат со вода која е претходно наполнета во резервоарот. Со едноставно притискање на копче ќе можете да се збогувате со досадната репродукција на бактерии, непријатните мириси и заморното чистење и одржување на самиот уред.

Достапен е кабел за напојување од 4 m и црево од 1,5 m за одличен дофат до 18 m² исчистена површина, а со помош на додадените тркала можете лесно да го движите каде што сакате.

*Додатокот за пеглање НЕ е вклучен во пакувањето!

Технички податоци

Бренд
UWANT
Модел
B200
Моќ
12000 Pa
Функции
чистење текстил,длабинско чистење, самочистење
Функции
Ниво на стерилизација: 99,9%
Пакет
1x главна единица UWANT B200, 1x Flex црево, 1x главна четка, 1x антибактериска четка, 2x држач за додатоци, 1x ракавици против изгореници, 3x раствор за чистење

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

UWANT B200 Portable Spot Cleaner Преносен чистач на дамки на пареа

Паметен чистач на дамки, моќност на вшмукување 12000Pa

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава од 1-2 дена | 2 години гаранција

Достапен за пред-нарачка! Предавање во достава е предвидено околу 29.05.2024!

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop