• -2000 

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro - црн

Шифра: 000676

27990 
25990 ден заштеди 2000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Моќ на вшмукување од 3000Pa, капацитет на батерија од 5200mAh, управување преку апликација

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro е едно од најновите изданија на роботски правосмукалки. Се претставува со зголемен капацитет на батеријата во споредба со претходникот и тоа достигнува до 5200mAh.

Со помош на овој капацитет може многу подолго да чисти без никаков проблем. Новитет е исто така и моќта на вшмукување која достигнува до 3000Pa. Xiaomi Mi Robot користи напредна технологија Laser Distance System за да го скенира просторот во 360 степени. Со скенирање на просторот, роботот прави прецизна мапа и со тоа го гарантира ефикасното чистење.

Роботот се карактеризира со ласер сензор LDS. Умее автоматски да ги препознае различните соби и да го испланира патот за најефикасно чистење. Поддржува 3 начини на чистење: вшмукување, џогирање и комбинирано чистење Може да се управува и на далечина преку апликација а е компатибилен со Google Assistant и Alexa.

Преку апликацијата може да поставувате виртуелни ѕидови. Роботот одлично ќе ја исчисти вашата подна површина и со суво и со водено чистење.

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro - црн

Моќ на вшмукување од 3000Pa, капацитет на батерија од 5200mAh, управување преку апликација

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop