Kugoo M2 Pro - Електричен тротинет - црн

Шифра: 364312

25990 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

KUGOO M2 Pro електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LЕD екран, 3 брзини, 8.5" гуми за поголема сигурност

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Количина
Распродадено


Kugoo M2 PRO Електричен тротинет на преклоп - црн

Електричниот тротинет KUGOO M2 PRO ќе ви овозможи одлично корисничко искуство благодарение на неговата алуминиумска рамка, која прави совршена рамнотежа помеѓу неговата сила и тежина.

Дизајнот за брзо преклопување ќе ви одземе само 3 секунди да го отворите, давајќи ви можност за брзо складирање и лесен транспорт. За да се прилагоди на различни услови на патот, опремен е со 3 работни брзини, кои лесно можете да ги изберете со притискање на копче, а гумата од 8,5 инчи ќе обезбеди одлично амортизирање и ќе ви овозможи удобно возење.

Тристепената прилагодлива брзина вклучува:

- Прва за оптимално возење во градски сообраќај со опсег од 0-12 km/h,

- Втора за брзина до 20 km/h,

- Трета за брзина до 25км/ч.


ВАЖНО!

Не возете го електричниот скутер на дожд или на влажни или калливи површини.

Пред секоја употреба, проверете дали има какви било предупредувања за мртва батерија, дупнати гуми итн.

Кога го чистите, проверете дали е исклучен од напојување, дали полначот е исклучен и гумениот капак е поставен, бидејќи истекувањето на вода може да предизвика оштетување. Не чистете го под силен млаз или притисок на вода, со алкохол, бензин или други и хемиски средства.

Не оставајте ја батеријата на директна сончева светлина долго време.

Проверете ги сопирачките пред секоја употреба и нека ги сервисирате редовно.


Детали за производот:

Модел: M2 Pro

Мотор: Brushless

Моќност: 350W

Вид на дисплеј: LED

Батерија: 36V, 7.5AH

Автономија до 30 км

Технички податоци

Бренд
KUGOO
Модел
M2 Pro
Боја
Црна
Вид на дисплеј
LED
Моќ
350W
Батерија
36V, 7.5AH
Димензии и тежина
1115 X 1115 X 515mm
Пакет
1x KUGOO M2 PRO, 1x полнач, 1x адаптер, 1x упатство за употреба на англиски јазик

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Kugoo M2 Pro - Електричен тротинет - црн

KUGOO M2 Pro електричен тротинет на преклоп, батерија 7,5Ah, 350W, LЕD екран, 3 брзини, 8.5" гуми за поголема сигурност

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена 

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop