• -400 

Xiaomi Mijia Smart Sensor Set - Сет сензори за дома

Шифра: 360426

5990 
5590 ден заштеди 400  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Mi Control Hub, сензор за врати и прозорци, сензор за движење, wireless прекинувач

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Mi Smart Sensor Set - Сет сензори за дома

За 100% паметен дом тука е сетот Xiaomi Mi Smart сензори за дома. Комплетниот сет содржи Mi Control Hub, сензор за врати и прозорци, wireless прекинувач и сензор за движење.

Благодарение на Mi Control Hub во домот ќе располагате со навистина интелигентен уред: може да го контролира целиот екосистем на домот. Поврзувајќи го со Mi Home ќе можете да управувате со него, а можностите за тоа се бесконечни.

Mi сензорот за врати и прозорци е идеален за заштита на вашиот дом. Подесете ги светлата да се вклучат во моментот кога вие ќе влезете дома. Спијте мирно знаејќи дека сензорот ќе ве предупреди доколку некоја врата или прозорец се отворени. Технологијата не само што го поедноставува животот, туку го прави и побезбеден.

Благодарение на Mi wireless прекинувачот ќе имате можност да ги контролирате сите уреди паметни уреди во вашиот дом. Поставете го на било кое место во домот. Со само едно кликнување, двојно или долго притискање вклучете повеќе функции и контролирајте голем број уреди во домот.

Автоматско препознавање на движењето на луѓето и животните благодарение на Mi сензорот за движење. Уредот користи инфраред зраци и е составен од незапалив материјал, сигурен и еколошки. Сензорот се вклучува автоматски кога ќе станете во текот на ноќта. Ве известува доколку вашето домашно милениче влезе во домот или излезе. Се одликува со мали димензии и е многу дискретен така што нема ни да го приметите. 

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Боја
Бела
Поврзување
преку апликација

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mijia Smart Sensor Set - Сет сензори за дома

Mi Control Hub, сензор за врати и прозорци, сензор за движење, wireless прекинувач

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава во 1-2 дена | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop