Xiaomi Smart Air Purifier 4 Прочистувач на воздух

Шифра: 000728

12390 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

30W, FCADR 150m³/h, 32.1dB, ефикасно прочистува на површина 28-48 метри квадратни

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 2 години гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi Smart Air Purifier 4 Прочистувач на воздух

Дел од новата генерација прочистувачи на воздух е и моделот Mi Air Purifier 4!

Исто како и претходниците, така и овој модел го задржува карактеристичниот изглед и дизајн. Се разликува од неговите претходници по тоа што содржи горна решетка која може да се отстрани за да го исчистите вентилаторот и воздушните канали.

Се карактеризира со OLED екран на кој се прикажани сите важни податоци во реално време. Исто така присутна е и светлосна лента која има за задача да дава повратна информација во врска со квалитетот на воздухот во затворениот простор. Имате можност според тоа, да изберете еден од вкупно 6 начини на работа.

Доколку пак сакате да го управувате од далечина, на пример додека сте на работното место, истото може да го правите со помош на соодветната апликација Mi Home. Имате можност и за користење на гласовен асистент како Google Assistant или Amazon Alexa.

Mi Smart Air Purifier 4 прочистувачот користи PM2.5 сензор за температура и влага со висока прецизност и во реално време ги открива загадувачите на воздухот како на пример прашина, влакна, влакна од домашно миленичем други штетни честички. Опремен е со филтер составен од пет слоеви. Филтерот се карактеризира со зголемен број набори.

Што се однесува до негативните јони, истите помагаат во прочистување на воздухот и даваат чувство на свежина и здрава средина во вашиот дом.

Со капацитет на чистење PCADR (Particle Clean Air Delivery Rate) od 400m³/h (FCADR 150m³/h), Smart Air Purifier 4 елиминира дури 99,97% од прашината, влакна, влакна од домашни миленичиња, чад и останати штетни честички со големина до 0.3 микрони. Одличен е за прочистување на површина до 48м² а неговата јачина на звук изнесува 32.1dB

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Боја
Бела
Моќ
30W
Димензии и тежина
555 x 250 x 250мм, 5.6 кг
Гаранција
2 години

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Прочистувач на воздух

30W, FCADR 150m³/h, 32.1dB, ефикасно прочистува на површина 28-48 метри квадратни

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна достава до дома | 2 години гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop