• -1300 

Xiaomi 70mai Midrive D04 dash cam - Камера ретровизор

Шифра: 000404

5990 
4690 ден заштеди 1300  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

2K, 1600P HD dash cam, 2560 x 1600p, G-сензор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 годинa гаранција

Количина
Распродадено


Xiaomi 70mai Midrive D04 dash cam Возете паметно и сигурно!

1600P HD паметната камера на Xiaomi 70mai Midrive D04 со резолуција 2560x1600P ќе ви овозможи дополнителна сигурност вас и на вашиот автомобил. Со помош на вградената технологија за G-сензори, 70mai D04 камерата може автоматски да го започне снимањето кога ќе детектира можност за судир. Снимката ќе биде заклучена во датотека на случки и е одвоена од вообичаените датотеки со цел да се избегне нејзино бришење.

G-senzor го придвижува G-сила – како на пример удар или нагло кочење. Секогаш кога ќе се детектира такво нешто, камерата автоматски ќе го сними и зачува. Додека вашиот автомобил е паркиран, 70mai D04 влегува во начин "спиење", но го задржува 24 часовниот надзор на автомобилот.

Камерата ефикасно ги зачувува сите податоци и автоматски ги заменува најстарите со најновите, со исклучок на снимените судири и слично, кои се зачувуваат посебно. За да овозможи подобра снимка во лоши услови, D04 користи WDR технологија која се прилагодува на ситуацијата. Така камерата и во темнина ќе фати доволно детали и ќе овозможи јасен и чист преглед на снимките. Исто така, алгоритмот за одмаглување може ефикасно да ја намали деградацијата на сликите и да репродуцира јасен приказ за време на возењето и во магла или чад.

Широк агол на снимање од 140°.

Камера:

Објектив: SONY IMX335

Широкоаголна леќа од 140º f / 1,8

Резолуција: 2560 x 1600 30 fps

Видео и фото формат: MP4, H.264

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
70Mai D04
Проширлива меморија
64GB
Вид на дисплеј
5" IPS
Поврзување
можност за користење на Android и iOS, USB 2.0
Напредни функции
Procesor HiSilicon Hi3556V100, резолуција 2560x1600p
Батерија
500 mAh, 5V2A
Димензии и тежина
8,75 x 5,3 x 1,8 цм
Гаранција
1 годинa

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi 70mai Midrive D04 dash cam - Камера ретровизор

2K, 1600P HD dash cam, 2560 x 1600p, G-сензор

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 1 годинa гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop