• -1600 

Aicare A66 Инфраред Топломер

Шифра: 000216

3990 
2390 ден заштеди 1600  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Aicare A66 Бесконтактен инфраред топломер

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 3 месеци гаранција

Количина
На залиха

Aicare А66 Бесконтактен инфраред топломер 

Не само што ја мери телесната температура , туку и онаа на површините, ја мери температурата во спалните соби, во бањата, температурата на храната, температурата на млекото за новороденчиња и сето ова со функција на часовник.

Доволни се само 0.5 секунди за да измери а точноста е ±0.2°C(0.4°F). Топломерот е сигурен и хигиенски, мери и на растојание од  5-15цм и е едноставен за употреба. Доволно е само да го притиснете копчето за вклучување.

Топломерот е изработен од ABS материјали, а начинот на мерење е фронтален.

Се карактеризира со три бои (боја за аларм): кога телесната температура е нормална, светлото е зелено, преминува во жолто кога температурата е во благ пораст, додека пак преминува во црвено кога забележува висока температура.

На уредот може да се постави и аларм. Доколку не е во функција повеќе од 30 секунди топломерот ќе се исклучи сам.

Топломерот поседува сертификат CE RoHS.

Технички податоци

Модел
Aicare A66
Батерија
AA ( не се вклучени во пакетот)
Димензии и тежина
14.9*7.7*4.3 , (кг) 0.25

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Aicare A66 Инфраред Топломер

Aicare A66 Бесконтактен инфраред топломер

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | 3 месеци гаранција

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop