Mi Smart Clock - Паметен будилник

Шифра: 000571

3890 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

3.97 инчен екран, може да се користи како контролен Hub, аларм со ефект Sunrise

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна испорака низ цела Македонија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Smart Clock – Паметен будилник

Запознајте го новиот Mi Smart Clock будилник со touchscreen од 3,97" кој се карактеризира со низа смарт функции. Ќе ве потсетува на дневните обврски и задачи а пак со функцијата на "Sunrise" ќе имате навистина пријатно будење. "Sunrise" функцијата постепено ја зголемува светлината на екранот пропратена со благ и пријатен звук.

Mi Smart Clock е уред што може да служи и како контролен за други IoT смарт уреди Xiaomi во вашиот дом. Поддржува Chromecast, а вие може едноставно да слушате YouTube или Spotify. Исто така, опремен е со звучник со 2 микрофона за да може да комуницирате преку Google Assistant од било кој дел во домот. Mi Smart Clock ги има речиси сите важни фунцкии кои може да ги понуди еден паметен уред. Може да се користи како дигитална рамка за фотографии или како монитор за компатибилните сигурносни камери.

Се одликува со едноставен дизајн во бела боја. Имате можност да одберете една од неколкуте позадини во боја.

Поврзете се со другите IoT уреди на Xiaomi во домот и користете го Mi Smart Clock као контролен HUB. Слободно зададете му некоја задача како на пример да го вклучи вашиот прочистувач на воздух или да го исклучи светлото.

Вашата сигурносна камера поврзете ја на Mi Smart Clock и нејзиниот приказ слободно гледајте го на екранот од будлиникот.

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Mi Smart Clock - Паметен будилник

3.97 инчен екран, може да се користи како контролен Hub, аларм со ефект Sunrise

Испорака од магацин во Македонија | Бесплатна испорака низ цела Македонија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop