• -1000 

Xiaomi Mi Air Purifier 2H Прочистувач на воздух

Шифра: 000142

8990 
7990 ден заштеди 1000  Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Прочистувач на воздух со модерен дизајн и паметно поврзување со телефон или таблет. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Количина
Распродадено


Xiaomi Mi Air Purifier 2H Прочистувач на воздух


Еден од најновите прочистувачи на воздух Xiaomi Mi Air Purifier 2H е достапен по супер цена. 
Благодарение на ласерскиот сензор за честички, овој SMART прочистувач на воздух од Xiaomi овозможува беспрекорно чистење на 260m³/h.
Квалитетот на воздухот значително се подобрува, а разликата ќе ја почуствувате по само неколку минути!
Благодарение на вградениот трислоен филтер (ПЕТ примарен филтер, ХЕПА филтер класа 12 и филтер со активен јаглен) се елиминираат дури до 99,97% загадувачи и мириси од воздухот во вашиот дом, успешно прочистувајќи ги и најмалите честички како штетните 0,3 микрони. Всушност, прочистувачот Xiaomi Mi Air 2Н прочистува од ПМ10 честички, полен, прашина, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии, причина поради која Xiaomi Mi Air 2Н е еден од најбараните прочистувачи на воздух во светски рамки.

Xiaomi Mi Air Purifier 2H го прочистува воздухот во вашиот дом или во вашата канцеларија брзо, лесно и ефикасно.
Производот е едноставен за употреба и може да се контролира директно преку апликацијата Mi Home којашто овозможува надгледување на квалитетот на воздухот во домот.
Во секое време може да се користи телефонот како далечинско за вклучување, исклучување и промена на различните режими според потребите. Дополнително, благодарение на сензорот за контрола на квалитетот на воздухот (SHINYEI), Xiaomi Mi Air Purifier 2H овозможува прецизно мерење на загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во домот. Сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист, свеж и квалитетен.
Номиналната моќност на Xiaomi Mi Air Purifier 2H е 31W, додека  потрошувачката на енергија во мирување ≤ 2W.

Технички спецификации:
• Ласерски сензор за честички
• Повзување со Mi Home App апликација преку Wifi конекција
• Проток на воздук CADR3 – 260m³/h
• 3 слојна филтрација
• Предупредувања за промена на филтерот
• Најдобри резултати на: – 18m² ~ 31m²
• Номинална моќност – 31W
• Потрошувачка на енергија во мирување ≤ 2W
• Тежина- 4.5Kg (со вклучен филтер)
• Трајност на филтер до 12 месеци
• Димензии- 240mm × 240 mm × 520 mm

Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Mi Air Purifier 2H
Боја
Бела
Димензии и тежина
240mm × 240mm × 520mm, 4.5Kg
Пакет
1X Xiaomi Mi Прочистувач на воздух 1X Кабел за напојување 1X Гаранциски лист 1X Филтер
Гаранција
2 години
Капацитет
260m³/h Површина на соба: 18 ~ 31 m2 Моќ: 31W Потрошна енергија: 2W Влез: AC 100-240V Излез: 50 / 60Hz

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Mi Air Purifier 2H Прочистувач на воздух

Прочистувач на воздух со модерен дизајн и паметно поврзување со телефон или таблет. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 2 години | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена | ЕУ верзија

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop