• Ново

Xiaomi Robot Vacuum X10+ роботска правосмукалка - Бела

Шифра: 09747-nx

46470 ден Бесплатна достава
Со вклучен ДДВ

Паметна роботска правосмукалка со станица за автоматско празнење резервоар и перење на крпа, сензор LDS 360 °, моќност на вшмукување 4000Pa, до 2h автономија, батерија од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена |

Количина
На залиха

Xiaomi Robot Vacuum X10+ роботска правосмукалка - бела

Одлочна моќност во чистењето и и станица за автоматско празнење резервоар и перење крпа

Xiaomi Robot Vacuum X10+ роботската правосмукалка е опремена со резервоар за вода од 800 ml и супер моќна батерија од 5200 mAh која овозможува подолго работење. 
Дизајнот на правосмукалката вклучува станица за автоматско празнење во вреќичка која има капацитет до 60 чистења. Дополнителна предност е тоа што станицата ја пере и суши крпата. Покрај тоа, роботската правосмукалка лесно поминува препреки со висина до 2 cm (пр. теписи...).  Една од позначајните функции на роботот е тоа што поддржува зонско чистење на начин што можете да обележите простор со големина по ваша желба.

Одлична вшмукувачка моќ

Робот правосмукалката Xiaomi Robot Vacuum X10+ се одликува со моќ на вшмукување од 4000 Pa, што е доволно за собирање и вшмукување на поголемиот дел од прашината и нечистотијата во домот, како и влакната кои ги оставаат домашните миленичиња. 

Прецизно и ефикасно влажно чистење

Симулирајте рачно чистење

Чистењето во цик цак обезбедува максимална ефикасност на чистењето, додека бришењето во форма на Y симулира рачно чистење, бришејќи постојано од лево кон десно за да се обезбеди ефикасно отстранување на дамките од подот.

Целосна контрола преку смартфон

Благодарениe на апликацијата Mi Home- Xiaomi Home, сега можете рачно да ја контролирате работата на вашата роботска правосмукалка, да го менувате начинот на чистење, да ја надгледувате нејзината положба, а апликацијата ви овозможува вклучување и исклучување на чистењето и преглед на дневниот, неделниот или месечниот распоред што роботот го исполнил.

Роботот е прикладен за: теписи,керамички плочки, мермерни подови, ...

Напомена: Не додавајте средство за чистење во резервоарот за вода, а производителот препорачува да се користи дестилирана вода со цел да се продолжи рокот на траење на самиот производ.

Детали за прозводот:

  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: Xiaomi Robot Vacuum X10+
  • Боја: Бел
  • Материјал: ABS
  • Функции: 2-во-1 вакуум-моп дизајн кој целосно ги отстранува честичките прашина, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
  • Сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
  • Батерија: 5200mAh литиумска батерија, моќност: 46W, време на чистење: 120мин
  • Димензии и тежина: Станица:  423 × 340 × 568 мм ; Робот: 3.8 кг; 350 × 350 × 97 мм
  • Гаранција: 1 година
Технички податоци

Бренд
Xiaomi
Модел
Xiaomi Robot Vacuum X10+
Боја
Бела
Компактибилност со ОЅ
Android и iOS
Функции
2-во-1 вакуум-моп дизајн, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
Напредни функции
LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
Батерија
5200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин
Димензии и тежина
Станица: 423 × 340 × 568 мм ; Робот: 3.8 кг; 350 × 350 × 97 мм
Пакет
1 x Xiaomi Robot Vacuum X10+ 1 x Станица за автоматско празнење 1 x Кабел за напојување 1 x Филтер 1 x Крпа за чистење
Гаранција
1 година

Специфични референци

Рецензии

No customer reviews for the moment.

Остави коментар

Xiaomi Robot Vacuum X10+ роботска правосмукалка - Бела

Паметна роботска правосмукалка со станица за автоматско празнење резервоар и перење на крпа, сензор LDS 360 °, моќност на вшмукување 4000Pa, до 2h автономија, батерија од 5200mAh

Испорака од магацин во Македонија | Гаранција 1 година | Бесплатна и брза достава во 1-2 дена |

Остави коментар

Други производи во истата категорија:

PrestaShop